УДО вже два роки охороняє Холодницького за рішенням Порошенка – ЗМІ

Поділитися
УДО вже два роки охороняє Холодницького за рішенням Порошенка – ЗМІ Холодницький каже, що попрохав про держохорону через спробу підпалу дверей його квартири
Згідно закону, президент не має права надавати держохорону заступнику генпрокурора.

Заступника генпрокурора, керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького другий рік охороняє Управління державної охорони (УДО). Відповідне розпорядження підписав президент Петро Порошенко у листопаді 2016 року. Як зазначається у розслідуванні програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", згідно закону, президент не має права надавати охорону УДО заступнику генпрокурора.

Холодницький повідомив, що звернувся до генпрокурора та Адміністрації президента з проханням про держохорону через спробу підпалу дверей його квартири у 2016 році, про яку раніше ніде не повідомлялося. Наразі Холодницький не знає, чи розслідується цей підпал.

"Мене не викликали ні разу. Просто було питання. Щоб це питання глобально вирішити, щоби кожен раз не панікувати і не робити кроки, я звернувся з відповідним листом і в Адміністрацію президента, і до генерального прокурора", - сказав керівник САП.

Він уточнив, що звернувся за охороною у першій половині 2016 року, а отримав у листопаді. Як зазначають журналісти, підпал і звернення мали статися орієнтовно через півроку після призначення його на посаду. Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник повідомив, що знав про звернення Холодницького в АП за охороною, однак про підпал квартири не чув.

У розслідуванні йдеться, що посада, на яку за власним бажанням обирався Холодницький, не передбачає автоматичне забезпечення охороною коштом держбюджету. У разі реальної загрози життю прокурора охороняти його мала поліція. Підкреслюються, що президент не наділений правом надавати охорону УДО заступнику генпрокурора.

"Заступник генерального прокурора України - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не входить до числа осіб, які можуть бути забезпечені охороною УДО на підставі розпорядження президента України," – пояснив юрист Володимир Харечко.

Закон, який регулює діяльність УДО, визначає обмежене коло посадовців, яким президент може надавати охорону від підконтрольного йому органу. Охорону може отримати народний депутат, член Кабінету міністрів, судді Конституційного та Верховного суду, керівники центральних органів виконавчої влади, голова Нацбанку, якщо їм загрожує небезпека. В УДО на прохання назвати пункт законодавства, яке дозволяло б Порошенку надавати охорону Холодницькому, не відповіли, йдеться в програмі.

Зазначається, що на випадок загроз життю заступника генпрокурора існує інший закон - "Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів". Відповідно до нього, рішення про захист Холодницького мав приймати керівник прокуратури, а забезпечувати безпеку - поліція.

Нагадаємо, що 26 липня КДКП вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності Назара Холодницького. КДКП визначила дисциплінарне стягнення у вигляді догани, замість звільнення. Підставою для розгляду даного питання стали скарги керівництва Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури на неодноразові грубі порушення правил прокурорської етики та неналежне виконання службових обов'язків.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив про свій намір оскаржити це рішення.

Посольство США в Україні, прокоментувавши рішення КДКП, натякнуло на те, що глава САП повинен сам піти у відставку.

Детальніше про справу головного анткорупційного спецпрокурора читайте у матеріалі Олександра Лємєнова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі