У зниження рівня корупції при Януковичі вірять тільки 5% українців - Політика - dt.ua

У зниження рівня корупції при Януковичі вірять тільки 5% українців

20 вересня, 2011, 11:24 Роздрукувати

Понад 80% українців вважають, що за два останні роки рівень корупції в Україні не зменшився і лише 5% вірять, що рівень корупції знизився. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології за співпраці з Європейською дослідницькою асоціацією.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Згідно з опитуванням, лише 5% респондентів визнали, що рівень корупції в Україні у 2011 році зменшився у порівнянні з 2009-м. У той же час більше 41% вважають, що він зріс, а 39% переконані, що не змінився.

«Проте частка громадян, які засвідчили власний досвід зіткнення з різного роду корупційними ситуаціями, знизилася з 62,5% в 2009 році до 60,1% у 2011», - уточнила керівник експертної ради Європейської дослідницької організації Світлана Горна.

Що стосується найбільш корумпованих інститутів, то понад 64% респондентів вважають, що найбільше нею вражена ДАІ, близько 60% назвали судову систему і стільки ж - сферу отримання медичних послуг. Четверте місце займає міліція (не включаючи ДАІ), поширення корупції в якій визнали трохи більше 59% опитаних.

«Загальна тенденція 2011 року у корупційній практиці в Україні є такою: одночасно з постійно зростаючим уявленням про поширеність корупції у різних сферах спостерігається певне поглиблення корупції - вона проявляється у все більшій кількості сфер людського життя», - сказала заступник директора Київського міського центру соціології Вікторія Захожа.

Опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології за співпраці з Європейською дослідницькою організацією в березні-квітні 2011 року в усіх областях України і АР Крим методом особистого інтерв'ю. Вибірка є репрезентативною для дорослого населення (віком від 18 років) України і становить 10 тис. 639 чол. Ймовірна похибка + -1%.

За матеріалами: УНІАН /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >