У ПАРЄ росте розчарування до Києва: Період кредиту довіри закінчений - Політика - dt.ua

У ПАРЄ росте розчарування до Києва: "Період кредиту довіри закінчений"

6 жовтня, 2011, 15:04 Роздрукувати

В інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" в Страсбурзі М. Репс нагадала, що остання доповідь по Україні була підготовлена "майже рік тому".

"Тоді ми розуміли, що маємо дати кредит довіри новій владі", - окреслила ситуацію М. Репс.

Вона також нагадала, що і за часів підготовки доповідей попередніми доповідачами, у тому числі і  Ханною Северінсен, щодо України "було багато хороших надій", а Асамблея "була дуже м'якою у своїй позиції, коли в Україні нічого не відбувалося".

   

Багато з побоювань почали все більше і більше ставати правдою. Період кредиту довіри закінчено ...
 

"У той час ми не реагували на ці проблеми належним чином, сподіваючись, що демократичні реформи, які Україна почала, і надія, яка була в людей, матимуть результат. Сьогодні, на жаль, ми маємо сказати, що, незважаючи на те, що риторика в Україні змінилася, результатів немає", - казала співдоповідач.

У зв'язку з цим М. Репс вважає, що "період кредиту довіри закінчений".

"Влада отримала свій час, вона надала свої плани, і нині прийшов час для дій. На минулій проміжній доповіді з Україною ми відзначали, що є наміри, є кроки вперед, але зараз ми маємо сказати, що рік потому багато з відчуттів, які у нас були, багато з побоювань, які у нас були, почали все більше і більше ставати правдою", - підкреслила вона.

Зокрема, за її словами, серйозну стурбованість викликає законопроект про вибори народних депутатів.

"Якщо раніше парламентські вибори в Україні ніколи не ставилися під сумнів, то новий проект надає для цього всі підстави", - застерегла співдоповідач.

У зв'язку з викладеним М. Репс висловила думку, що "є всі підстави сказати, що мова, якою буде написана наступна доповідь, буде серйозно відрізнятися від попередньої".

"Ми маємо зрозуміти, що причиною того, що відбувається в Україні і серйозного незадоволення з боку багатьох європейських лідерів, включаючи членів Асамблеї, є розчарування. Вони готові зробити дуже різні дії - для цього є можливість - і мова доповіді буде іншою, можна позбавити права голосу тощо. Але, звичайно, сьогодні про це занадто рано говорити", - сказала вона, додавши: "Досить слів, прийшов час для дії".

Відповідаючи на питання, якими будуть дії ПАРЄ в разі винесення обвинувального вироку Юлії Тимошенко, депутат ПАРЄ висловила думку, що в цьому випадку з боку цієї європейської інституції "буде дуже наполегливий запит декриміналізувати статтю Кримінального кодексу".

"Відповідно до міжнародного законодавства, якщо стаття зникає з Кримінального кодексу, вона буде звільнена, навіть якщо вона буде засуджена. Це те, чого домагаються європейські лідери, тому що і Баррозу (Жозе Мануель Баррозу - президент Європейської комісії) і Меркель (Ангела Меркель - канцлер Німеччини) прекрасно знають, що під час газової кризи це вони вчинили на неї тиск, щоб прийняти рішення", - висловила своє бачення ситуації М. Репс.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >