У Європарламенті вироблено спільну резолюцію щодо «справи Тимошенко» - Політика - dt.ua

У Європарламенті вироблено спільну резолюцію щодо «справи Тимошенко»

8 червня, 2011, 11:36 Роздрукувати

В Європейському парламенті вироблено спільний проект резолюції з українського питання, в якій основні положення залишилися незмінними: не застосовувати кримінальне право для переслідування опозиції, не обмежувати свободу пересування політичним лідерам.

Проект резолюції під назвою "Справа Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду" було узгоджено у вівторок, 7 червня, на спеціальному дорадчому засіданні політичних груп, яке було скликано у Страсбурзі для пошуку компромісу.

Якщо раніше до парламенту для обговорення було внесено п'ять окремих проектів резолюцій (відповідно від п'яти парламентських груп з семи існуючих), то у результаті переговорів в об'єднаному проекті знайшли відображення позиції чотирьох груп: Європейської народної партії, Соціалістів-демократів, Зелених/Альянсу Вільної Європи та Європейських об'єднаних лівих/Північних Зелених лівих.

Група Альянсу ліберальних демократів (АЛДЄ) не приєдналася до резолюції. Групи Консерваторів та реформістів і Європа для свободи та демократії як і раніше утрималися.

Проект загальної резолюції Європейського парламенту (ЄП) включає пункт, який раніше фігурував у більшості розроблених проектів резолюції, в якому ЄП застерігає владу від "можливого застосування кримінального права в якості інструмента для досягнення політичних цілей, а також підкреслює важливість забезпечення максимальної прозорості розслідування, кримінального переслідування та судових розглядів".

У документі також залишився пункт щодо свободи пересування. "Нинішні розслідування стосовно видатних українських політичних лідерів не повинні перешкоджати їх активній участі в політичному житті країни, зустрічам із виборцями та поїздкам на міжнародні заходи і тому (ЄП) закликає українську владу скасувати заборону на поїздки як всередині країни, так і за її межі для Ю.Тимошенко та інших ключових політичних фігур", - сказано в документі.

Також як і раніше фігурує пункт, в якому висловлюється стурбованість у зв'язку зі збільшенням кількості виборчого переслідування представників опозиції, а також про нерозмірність заходів, що застосовуються до Ю.Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. У цьому контексті ЄП підтримує клопотання уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової розглянути можливість зміни запобіжного заходу для Ю.Луценка на не пов'язаний з утриманням під вартою.

У проекті загальної резолюції присутній і пункт, у якому міститься нагадування українській владі про те, що принцип колективної відповідальності за рішення уряду не дозволяє переслідування окремих членів уряду.

У проекті документа депутати ЄП знову підкреслюють, що зміцнення верховенства закону і боротьба з корупцією необхідні "не тільки для укладення Угоди про асоціацію та поглиблення відносин між ЄС і Україною відносин в цілому, але також для зміцнення демократії в Україні".

Європарламент також закликає Єврокомісію надати Україні допомогу в плані проведення судової реформи шляхом кращого застосування програм ЄС, а також розглянути можливість створення консультативної групи ЄС високого рівня для надання допомоги країні у зусиллях приведення законодавчої системи України у відповідність до європейської, включаючи судову.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >