У Білорусі КДБ можуть дозволити калічити людей - Політика - dt.ua

У Білорусі КДБ можуть дозволити калічити людей

14 жовтня, 2011, 06:41 Роздрукувати

До білоруського парламенту внесено законопроект про поправки до закону про органи державної безпеки, який істотно збільшує повноваження КДБ.

Як сказано в законопроекті, співробітники органів держбезпеки не несуть відповідальності у випадках, якщо не перевищено межі необхідної оборони чи заходи, необхідні «для припинення злочинів та затримання осіб, а також якщо вони діяли на виконання обов'язкового наказу чи розпорядження, відданих в установленому порядку».

Окрім того, відповідно до законопроекту «співробітники органів держбезпеки застосовують фізичну силу, в тому числі бойові прийоми боротьби, підручні засоби для припинення злочинів та інших правопорушень, затримання осіб, які їх здійснили, самооборони, подолання протидії законним вимогам співробітників органів держбезпеки, якщо ненасильницькі способи не забезпечують виконання покладених на них службових обов'язків».

При цьому вони не несуть відповідальності за шкоду, заподіяну у зв'язку із застосуванням фізичної сили, спецзасобів, бойової та спецтехніки, використанням зброї, якщо діяли «в умовах об
ґрунтованого професійного ризику або крайньої необхідності».

Документ дозволяє органам держбезпеки входити безперешкодно, за необхідності з пошкодженням замикаючих пристроїв та інших предметів, у будь-який час доби до житлових приміщень чи інших володінь фізичних осіб, до приміщень та інших об'єктів державних органів та інших організацій і оглядати їх при переслідуванні осіб, підозрюваних у скоєнні злочину.

Ці дії дозволені і в разі «наявності достатніх підстав вважати, що там відбувається чи скоєно злочин або перебуває особа, які сховалися від органів, які ведуть кримінальний процес». Виняток становлять приміщення та інші об'єкти дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав.

У цьому році у відповідь на мовчазні акції протесту у Білорусі було прийнято закон, в якому йде мова про відповідальність за «організовану бездіяльність».

Нагадаємо, днями у Мінську заарештовано соціолога, який опублікував рейтинг О.Лукашенка. А 2 жовтня міліція та КДБ заборонили людям здійснювати пробіжку організованою групою.

 

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >