У Зеленського представили нову "військову доктрину"

Поділитися
У Зеленського представили нову "військову доктрину" У Зеленського не кажуть, де взяти гроші на амбітні проекти © The Newsroom
У документі наголошується на необхідності вирішення низки "перезрілих" безпекових та оборонних питань, але немає жодної згадки про джерела фінансування численних проектів.

У команді новообраного президента України Володимира Зеленського представили нову "військову доктрину". Документ журналістові "Нового времени" Івану Верстюку передав радник Зеленського з питань безпеки та оборони Іван Апаршин.

Так, у документі йдеться, що питання безпеки й оборони мають бути виключно сферою відповідальності голови держави, а об'єднане керівництво силами оборони - здійснюватися у відповідності до принципів і стандартів НАТО.

У команді Зеленського мають намір "у найкоротші строки перевести системи органів військового управління на J-, G-, S- структури". Та відокремити посади начальника Генерального штабу та Головнокомандувача Збройних сил України.

До сфери відповідальності Генштабу ЗСУ входитимуть питання планування оборони та стратегічного застосування української армії, об'єднаного оперативного штабу – питання командування ЗСУ та окремих родів військ, застосування військ і сил.

"Протистояти противнику, який переважає нас чисельно та матеріально, буде професійна, добровільна та мотивована армія, взаємосумісна з арміями країн членів НАТО", - йдеться у документі.

Зокрема, посилювати українську армію планується резервом постійної готовності та системою територіальної оборони, а до її керівництва залучити бойових офіцерів, "які дбають про життя солдата і здатні здобувати перемоги".

"Командири та органи управління тактичного та оперативного рівня отримають максимально можливу самостійність у прийнятті рішень щодо відсічі збройної агресії. Жодного метра нашої території ми не віддамо ворогу", - додається у документі.

У новообраного президента також планують взятися за формування сучасної системи планування та управління оборонними фінансовими та матеріальними ресурсами, наріжним каменем якої мають стати не мінімально необхідні, а нормативні потреби на оборону.

Та обіцяють все ж вирішити "перезріле" питання позбавлення ЗСУ невластивих функцій. Так, військове майно, яке не використовується за призначенням, буде передане в управління центральних або місцевих органів влади, чи інших органів, уповноважених управляти державним майном.

"Буде забезпечено відкритість фінансової інформації щодо функціонування сектору безпеки і оборони та доступ громадськості до контролю ефективності використання кожної копійки виділених фінансових ресурсів… 50% фінансового ресурсу спрямовуватиметься на утримання Збройних сил, 30% - на їх переозброєння, 20% - на підготовку військ та сил", - наголошується у доктрині.

На думку радників Володимира Зеленського, це дозволить забезпечити грошове забезпечення військовослужбовців-контрактників "на рівні країн-членів НАТО". Збережеться й право контрактників на пріоритетний вступ до навчальних закладів, безкоштовну освіту, медичне страхування тощо.

"Держава гарантуватиме гідне забезпечення солдата і коли він служить, і коли стає ветераном", - обіцяють у Зеленського.

Зокрема, забезпечення військовослужбовців службово-посадовим житлом, а тих, хто має вислугу понад 20 років - квартирами через накопичувальні цільові програми, довгострокове та іпотечне кредитування.

Також планується забезпечення "прозорості державного оборонного замовлення" та створення "конкурентних умови для приватного бізнесу та державних підприємств".

"Армія отримає сучасну високотехнологічну зброю. Пріоритет: засоби розвідки, ППО (протиповітряної оборони –з ред.), зв'язок, РЕБ (радіоелектронної боротьби – ред.)", - зазначається у військовій доктрині.

У ній також йдеться про необхідність позбавлення ДК "Укроборонпром" функцій формування військово-технічної політики та переведення оборонних закупівель на електронні майданчики без можливості втручання у процес їх роботи, "ціна буде лише одним із критеріїв визначення переможця".

Водночас функції формування та реалізації військово-промислової політики буде покладено на новий центральний орган виконавчої влади.

Водночас джерела фінансування усіх вищезгаданих проектів у "військовій доктрині" Зеленського не називаються.

Зазначимо, українські виборці, інвестори та міжнародна спільнота чекають від новообраного президента результату та відповідей на надважливі запитання.

"Очікування від пана Зеленського досить високі, новий президент повинен показати результати. І це ставить значні завдання перед країною. І це дозволить зрозуміти, наскільки успішно пан Зеленський може з цими завданнями впоратися", - наголосила представник місії спостерігачів ПАРЄ Анджела Сміт.

Своєю чергою агентство Reuters серед п'яти найважливіших питань, які є викликами для Зеленського, називає взаємодію з парламентом, формування команди, співпрацю з МВФ, вирішення проблеми "Приватбанку" і відносини з президентом РФ Володимиром Путіним.

Нагадаємо, 21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента. Результати обробки ЦВК 100% електронних протоколівсвідчать про перемогу Володимира Зеленського. За нього проголосували 73,22% виборців, за Петра Порошенка - 24,45%.

Порошенко привітав Зеленського з перемогою, а також пообіцяв не йти з політики і захищати національні інтереси України і досягнення його команди за п'ять років президентського терміну.

Слідом за чинним президентом Зеленського привітав прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Він також подякував Порошенку за досягнення на посаді голови держави. Крім того, Зеленського привітав голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Обраного президента також привітали світові лідери, зокрема президент США Дональд Трамп, французький лідер Еммануель Макрон, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та інші. Докладніше про президентські перегони читайте в нашій спецтемі "Вибори-2019".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі