У Європарламенті розглянули проект доповіді щодо виконання угоди про асоціацію України з ЄС

Поділитися
У Європарламенті розглянули проект доповіді щодо виконання угоди про асоціацію України з ЄС Під час обговорення проекту доповіді євродепутати багато уваги приділили проблемі корупції в Україні
Перший розгляд документу відбувся під час засідання Комітету із закордонних справ.

Комітет Європейського парламенту із закордонних справ провів засідання, під час якого вперше розглянули проект доповіді про виконання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Автором проекту доповіді став німецький євродепутат Міхаель Галер. Разом із тим основні висновки документу під час засідання представляв науковий співробітник "Коледжу Європи" Андрій Тюшка.

За словами Тюшки, імплементація угоди в Україні стикається з низкою негативних соціально-політичних, економічних та юридичних проблем.

"Попри це, суттєвий прогрес спостерігається у багатьох сферах", - зазначив Тюшка.

Він наголосив на тому, що у різних міністерств України існує низька здатність співпрацювати у сфері здійснення реформ.

"Стурбовані тим, що взаємодія між кабінетом міністрів та парламентом не регулюється конкретним механізмом щодо реалізації зони вільної торгівлі", - зазначено у документі.

Окрім того, в Україні стабільно відбуваються не всі реформи, а деякі з них взагалі можуть скасувати. Зокрема до таких відноситься реформа децентралізації.

"Одним з прикладів реформи, яка, ймовірно, може бути скасована, є децентралізація. Деякі реформи, зокрема, у сфері антикорупції та правосуддя, можуть бути незакінчені або призупинені через майбутні парламентські і президентські вибори", - заявив Тюшка.

Під час засідання депутати Європарламенту багато обговорювали корупцію в Україні. Зокрема Галер згадав про те, що німецька газета Süddeutsche Zeitung опублікувала матеріал, у якому йшлося про спричинені корупцією щорічні втрати української митниці у розмірі близько 4,5 мільярдів євро.

Разом з тим євродепутат із Великої Британії Чарльз Теннок поцікавився, як в Україні відбувається процес деолігархізації та запровадження Вищого антикорупційного суду.

Також у документі щодо асоціації Української держави з ЄС зазначено, що "існуюча судова система в Україні як і раніше залишається неефективною, корумпованою та заполітизованою".

"Вітаємо роботу, вже виконану Національним антикорупційним бюро (НАБУ), але вказуємо на проблематичне втручання генерального прокурора; підкреслюємо важливість незалежності спеціального прокурора з боротьби проти корупції", - йдеться у проекті доповіді.

Разом з тим Галер повідомив про свою стурбованість щодо можливого негативного впливу передвиборчої кампанії на процес імплементації угоди про асоціацію України з ЄС.

"Ми бачимо, що ентузіазм чотирирічної давності значно зменшився триваючою корупцією і повсякденними труднощами життя в Україні. Прогрес від реформ поки що не має позитивного ефекту на щоденне життя людей", - сказав він.

До 11 вересня у проект доповіді можуть внести поправки. За словами Галера, у документ можуть додати висновки щодо сфери навколишнього середовища, зокрема, вирубки лісів. Також у проекті доповіді можуть з'явитися висновки щодо проведення місцевих виборів.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності в повному обсязі з вересня поточного року. Хоча певні значні та значущі її частини діяли в Україні ще з 2014 р. З 1 січня 2016-го року в режимі тимчасового застосування запроваджено положення Угоди у частині розвитку зони вільної торгівлі. Положення документу застосовуються і в інших сферах суспільних відносин. Наразі вже можна зробити попередню оцінку процесу їх реалізації.

Раніше президент України Петро Порошенко анонсував внесення до Верховної Ради законопроекту, що закріплює в Конституції курс євроатлантичної інтеграції України. Відповідний документ президент має намір внести у парламент до початку 9-ї сесії.

Детальніше про проблеми з впровадженням Угоди про асоціацію України та ЄС читайте у матеріалі Володимира Устименка "Угода про асоціацію з ЄС: можливості та ризики" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі