ЄС прагне знайти формат максимального виконання угоди про асоціацію з Україною - Климпуш-Цинцадзе

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ЄС прагне знайти формат максимального виконання угоди про асоціацію з Україною - Климпуш-Цинцадзе Євросоюз прагне знайти формат максимальної реалізації угоди про асоціацію з Україною, заявила Климпуш-Цинцадзе © Facebook/Олег Федонюк
Віце-прем'єр з євроінтеграції розраховує на глибоке співробітництво з МЗС, щоб разом з партнерами з ЄК та Європейської ради знайти прийнятний формат реалізації угоди про асоціацію для України.

Незважаючи на результати нідерландського референдуму, Євросоюз прагне знайти формат максимальної реалізації угоди про асоціацію з Україною, про це в інтерв'ю ZN.UA заявила віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем'єр підкреслила, що необхідно буде додатково зосередитися на роботі над формулою, яким чином угода про асоціацію буде продовжувати повноцінно діяти (або, можливо, з мінімальним відхиленням Нідерландів від її використання у двосторонніх інструментах, що становлять дуже незначну частину угоди). "Зі спілкування з нашими колегами з Єврокомісії, Європарламенту та Європейської ради я зрозуміла, що є готовність і прагнення знайти правильний формат, який дасть можливість максимально реалізовувати Угоду про асоціацію України з ЄС, незважаючи на результати нідерландської референдуму. Зараз, безумовно, необхідно активне включення, і я розраховую на глибоке співробітництво з Міністерством закордонних справ у цьому. Нам разом з нашими партнерами з Єврокомісії та Європейської ради необхідно знайти прийнятний формат для України", - сказала вона.

Климпуш-Цинцадзе також прокоментувала результати референдуму в Нідерландах і можливість такого ж результату в інших країнах ЄС у разі проведення плебісциту в кожній з них. "Я прекрасно розумію, що є країни, де існують сили, які не обов'язково налаштовані антиукраїнськи, але вони є або проросійськими, або євроскептичними, до того ж вони досить активні та сильні, так що ми цілком могли б побачити результати, подібні голландським. Але я точно ні в якому разі не взялася б стверджувати, що це сталося б у переважній більшості країн Євросоюзу", - сказала вона.

Крім того, віце-прем'єр підкреслила, що багато залежить від того, наскільки уряд і парламент тієї чи іншої країни схильні захищати своє попереднє рішення. "Адже ми знаємо, що в Нідерландах рішення про ратифікацію вже було прийнято - і в парламенті, і на рівні уряду, і тільки потім пройшов референдум. Так ось це питання, наскільки ефективно у внутрішньому дискурсі уряд і парламент Нідерландів захищали своє попереднє рішення", - сказала вона.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін запевняв, що негативні результати референдуму в Нідерландах ратифікації Угоди про асоціацію не стануть перешкодою для надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом.

Згідно з оновленими даними екзит-полу, ратифікацію угоди про асоціацію Україна-ЄС підтримали 38,1% голландців, які проголосували на референдумі 6 квітня. Відповідно, кількість противників асоціації скоротилося до 61%, повідомляє голландське видання NOS.

Нідерланди стали єдиною країною ЄС, яка ще не завершила ратифікаційний процес. Документ був ратифікований двома палатами голландського парламенту. Однак за законом, який вступив в силу в країні 1 липня минулого року, практично будь-який проголосований парламентом документ може бути винесений на референдум, якщо буде зібрано 300 тисяч підписів. Ці голоси були зібрані групою євроскептиків Geen Peil. Референдум є консультативним, і влада зможе сама прийняти рішення, враховувати його результати.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що якщо референдум буде визнаний таким, що відбувся, його результати призведуть до наслідків.

Повне інтерв'ю Тетяни Силіної з Іванною Климпуш-Цинцадзе: "У нас залишилося небагато шансів для того, щоб прорватися - як країні в цілому" читайте в свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі