У ЄС стурбовані скасуванням статті про незаконне збагачення

Поділитися
У ЄС стурбовані скасуванням статті про незаконне збагачення © Wikimedia commons
В Євросоюзі детально оцінять це рішення.

В Європейському Союзі висловили стурбованість рішенням Конституційного суду України про скасування статті Кримінального кодексу України про незаконне збагачення. Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

"Ми стурбовані рішенням Конституційного суду щодо статті про незаконне збагачення. Звичайно, нам потрібно більш детально оцінити це рішення. Воно повинно бути оцінене на основі правової презумпції, тобто особа, яка набула певні активи, має бути в змозі довести походження своїх активів", - цитує його слова "Європейська правда".

За його словами, це міжнародний принцип, і "в ЄС повинні подивитися на мотиви Конституційного суду" і на те, який вплив це матиме на ефективність боротьби з корупцією.

26 лютого українські ЗМІ повідомили, що Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. КСУ визнав статтю 368-2 неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ. Суддя КСУ Сергій Головатий не підтримав рішення.

Антикорупційна ініціатива EUACI зробила аналіз скасованої статті про незаконне збагачення і заявила, що аргументація Конституційного Суду про скасування закону сумнівна.

Через скасування закону Національне антикорупційне бюро буде змушене закрити всі кримінальну провадження щодо посадових осіб, підозрюваних і звинувачених у незаконному збагаченні, а таких 65. Повідомлення про підозру за ст. 368-2 вручені екс-керівнику ДФС Мирославу Продану першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-співробітнику ГПУ Дмитру Сусу, екс-прокурору сил АТО Костянтину Кулику, голові Держаудиту Лідії Гавриловій. Також зареєстровано кримінальні провадження щодо народних депутатів Вадима Рабіновича, Олега Ляшка, Євгена Дейдея, Максима Полякова та інших політиків і посадових осіб.

Ст. 368-2 передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 10 років з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади на строк до трьох років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі