У Трампа повинні припинити використовувати Україну, як політичну піньяту – Washington Post

Поділитися
У Трампа повинні припинити використовувати Україну, як політичну піньяту – Washington Post
Ця справа не варта дестабілізації крихкої демократії нового союзника США.

Україна нещодавно провела демократичні вибори, які призвели до мирної передачі влади; країна наполегливо чинить опір натиску з боку Росії і збройних угруповань, який підтримує Кремль; вона робить невеликі, але важливі кроки по боротьбі з корупцією. В умовах послаблення демократії в світі, Україна може бути найближчим, що є у Заходу на шляху до перемоги у зовнішній політиці, пише автор книги "Moneyland: внутрішня історія шахраїв і клептократів, які правлять світом" Олівер Буллоу у колонці для газети The Washington Post.

На думку автора, щоб закріпити цю перемогу, Україні потрібно більше за те, що вона отримала після революції 2014 року: гроші Заходу, підтримка Заходу і наполеглива вимога Заходу, щоб її правителі виконували свої обіцянки за очищення власної країни.

"Те, що їй не потрібно, - це недостатньо поінформовані динозаври, які пробираються в її чутливу політичну екосистему, яку можна використовувати у внутрішній американській політиці. На жаль, саме це зараз і відбувається - завдяки особистому юристу президента Трампа Руді Джуліані", - пише Буллоу.

Майже до тих пір, поки виникали питання з приводу відносин Трампа з Росією, виникали питання про роль колишнього віце-президента Джо Байдена в постреволюційній Україні. Щоб розібратися в істині, необхідно розуміти дві речі. По-перше, незабаром після революції 2014 року син Байдена, Хантер, влаштувався на роботу в газову компанію Burisma українського олігарха Злочевського.

По-друге, Джо Байден був українським силовиком в Білому домі, і саме в цій якості він змусив президента України звільнити в кращому разі неефективного генерального прокурора в якості умови для позики на мільярд доларів. Байден сам хвалився цим епізодом, і більшість українців абсолютно задоволені ним,оскільки вважають прокурора Віктора Шокіна нездатним проводити розслідування, необхідні для розкриття злочинів попереднього режиму, пише автор.

Проблеми почалися, коли праві блогери спробували об'єднати ці два пункти в єдиний змова, в якому Джо Байден "звільнив прокурора", щоб захистити ділові інтереси його сина.

"Можливо, я аутсайдер в незрозумілому безладі, який пов'язаний з українською політикою, але в цьому конкретному питанні у мене є справжнє розуміння події, я багато писав про колишнього роботодавця Хантера Байдена, Миколу Злочевского", - зазначає автор.

Хантер Байден не повинен був братися цю роботу, продовжує Буллоу, і Байдену, ймовірно, не варто було хизуватися про залякування президента іншої країни. Але це для них особисте судження, а не доказ змови і, звичайно, справа, що не варта дестабілізації крихкої демократії нового союзника США.

Але це не зупинило Джуліані, який написав у Твіттері минулого тижня: "Як глибоко і як сильно зайшла передбачувана український змова?" Він відповідав на історію The New York Times, в якій аналізувалися теорії, що стосуються зв'язку Байдена з Україною. У статті врахували всі журналістські рамки, надаючи отцю і сину простір для заперечення правопорушень, але все ж піднімала хмара диму для тих, хто кричав "вогонь". Якщо велика газета присвячує 2500 слів питань конфлікту інтересів, то ці питання, мабуть, імовірно існують.

Цей не скандал, схоже, вже зруйнував кар'єру посла США в Києві, шанованого професійного дипломата, що покине свій пост в цьому місяці. Це неминуче позначиться на продовженні антикорупційних зусиль США в Україні. Це також заохочує олігархів проти активістів, які очолюють боротьбу з корупцією, тому що вони також проводили кампанію за звільнення Шокіна.

Обраний президент Володимир Зеленський збирає свою команду, і вкрай важливо, щоб Захід залишався з ним таким же твердим, як і його попередником, при виконанні умов, під які видаються кредити. Один з чиновників, чию діяльність потрібно розглянути - це нинішній генеральний прокурор Юрій Луценко, який не тільки не настільки ж ефективним, як Шокін, але також дає Джуліані часткову інформацію, яка лежить в основі його змови.

"Ми всі змирилися з тим фактом, що американські політики зроблять все можливе, щоб ще більше розділити свою націю протягом наступних двох років. Але Джуліані повинен припинити використати Україну в якості політичної піньяти. Це країна з 44 мільйонами людей, які захищають свою свободу ціною великої кількості крові. Був час, коли всі американці аплодували б їм за це, незалежно від партії. Ганебно, що дрібні політичні міркування засліпили союзників Трампа на шляху до цієї істини", - резюмує автор.

Зазначимо, Джуліані в Twitter наполягав на більш ретельному вивченні питання про Байдена. "Байденські конфлікти надто очевидні, щоб їх можна було ігнорувати, і їх слід розслідувати швидко і невідкладно", - написав Джуліані, поділившись посиланням на статтю в The New York Times.

Президент Дональд Трамп також послався на потенційний конфлікт інтересів з боку Джо Байдена – демократа, у якого зараз більше шансів зустрітися з Трампом на виборах президента США 2020 року.

Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології в уряді Миколи Азарова з липня 2010 року по квітень 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, а на початку 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні.

У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття всіх справ в Україні щодо групи і її президента Миколи Злочевського. Компанія Burisma в ході слідства оплатила донараховані фіскальними органами України 180 млн грн податків, від сплати яких вона раніше ухилилася, а також штрафні санкції.

У грудні 2015 року ГПУ передала НАБУ одну кримінальну справу стосовно Злочевського.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі