У справі про розкрадання і відмивання "грошей Януковича" є 30 вироків і 30 засуджених - Луценко

Поділитися
У справі про розкрадання і відмивання "грошей Януковича" є 30 вироків і 30 засуджених - Луценко Луценко розповів про стан розслідування, пов'язаного з "грошима Януковича"
Слідство встановило причетність до схеми понад 500 українських та іноземних підприємств.

У справі про конфіскацію активів, викрадених екс-президентом-втікачем Віктором Януковичем та його організованим злочинним угрупованням, є 30 судових вироків, повідомляє "Гордон" із посиланням на генерального прокурора України Юрія Луценка.

За словами генпрокурора, розслідування проводилося з 2014 року.

"Слідство тривало майже три роки. За півроки моєї роботи я зрозумів, що слідство йде неправильним шляхом. Арбузову (колишньому першому віце-прем'єру Сергію Арбузову – ред.) висунули обвинувачення, і матеріали цього обвинувачення привели мене до думки, що суд може легко зняти статтю про перевищення службових повноважень на недбальство, що призвело б до зняття арешту з усіх коштів і вони вільно пішли б до членів ОЗУ Януковича", – наголосив Луценко, виступаючи на засіданні парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони.

Після цього справу було передано прокурору Костянтину Кулику, пояснив генпрокурор.

"Є 30 вироків українських судів, за якими засуджено 30 осіб - учасників злочинної схеми розкрадання і відмивання $ 1,5 млрд коштів – від керівників малих підприємств до першого заступника міністра економіки. Всі вони засуджені і визнані членами ОЗУ Януковича", – зазначив він.

Крім того, Юрій Луценко повідомив про те, що слідство встановило причетність до схеми розкрадання і відмивання коштів понад 500 українських та іноземних підприємств.

Нагадаємо, 10 січня телеканал Al Jazeera оприлюднив розслідування про розкрадання екс-президентом-втікачем Віктором Януковичем і його оточенням 1,5 млрд доларів, стосовно яких у 2016 році була застосована процедура спецконфіскації.

Згідно з матеріалами розслідування, посередником у придбанні облігацій офшорними компаніями у 2012-2014 роках виступала фірма Investment Capital Ukraine (ICU), яку на той час очолювала Валерія Гонтарєва, яка згодом очолила Національний банк України.

Крім того, журналісти з'ясували, що народний депутат-втікач Олександр Онищенко і засновник девелоперської компанії Mos City Group Павло Фукс придбали у бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в РФ, компанію, яка володіє 160 млн доларів заморожених активів Януковича.

Пізніше катарський телеканал оприлюднив засекречений Генеральною прокуратурою України вирок Краматорського міського суду Донецької області про спецконфіскацію так званих "грошей Януковича".

Наразі Генпрокуратура не може ані підтвердити, ані спростувати справжність тексту оприлюдненого вироку. За словами заступника генерального прокурора Євгена Єніна, справжність документа буде підтверджена після проведення відповідного аналізу компетентними органами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі