У Сенаті США може бути зірвано прийняття Акта про допомогу Україні проти агресії РФ — Найєм

Поділитися
У Сенаті США може бути зірвано прийняття Акта про допомогу Україні проти агресії РФ — Найєм © kmu.gov.ua
Акт у підтримку України вже пройшов розгляд палати представників Конгресу, однак для схвалення його Сенатом можуть виникнути труднощі.

Остаточне ухвалення Акта про підтримку України проти агресії РФ може бути зірвано
Остаточне ухвалення Акта про підтримку України проти агресії РФ може бути зірвано

Найближчим часом на розгляд Сенату США може бути внесений "The STAND for Ukraine Act" – документ, спрямований на надання допомоги у відновленні суверенітету і територіальної цілісності України. Однак можуть виникнути труднощі для його розгляду, заявив народний депутат від БПП Мустафа Найєм.

Найєм нагадав, що цей акт вже пройшов розгляд палати представників Конгресу, де його прийняли одноголосно. Критично важливим є прийняття акта Сенатом до січня 2017 року, оскільки документ встановлює рамки для майбутньої адміністрації президента, незалежно від того, хто виграє вибори.

"Хороша (новина) полягає в тому, що Сенат в цілому готовий розглянути запропонований документ, він має великі шанси бути прийнятим. Погана новина в тому, що (1) Сенат фізично може не встигнути це зробити, і це може призвести до того, що він буде відкладений до наступних виборів; (2) при найгіршому сценарії з документа може бути виключена або значно спрощена процедура зняття санкцій з РФ", - написав Найєм у блог на "Українській правді".

"The STAND for Ukraine Act" передбачає посилення санкцій відносно Російської Федерації, а також вводить обмеження на надання Росії країнами-членами НАТО товарів і послуг військового призначення, що містять американські технології або компоненти, до тих пір, поки вона не припинить окупацію України.

Також документ відкидає будь-які форми визнання російської влади в Криму.

У разі прийняття документа, санкційна програма США проти РФ "значно посилиться, буде прив'язана до політики союзників США в Європі і, що найважливіше, – самі санкції щодо російських компаній і громадян фактично стануть перманентними".

За словами Найєма, основним нюансом Акта є нова процедура зняття санкцій з Росії.

Так, майбутній президент США не зможе самостійно знімати або послаблювати санкції. Для цього йому знадобиться схвалення Конгресу, на розгляд в який потрібно буде представити звіт про те, чому саме санкції повинні бути зняті і що РФ зробила для цього. Самостійно американський президент зможе тільки накладати додаткові санкції.

Також в Акті окремо зазначено, що будь-яке послаблення санкцій відносно РФ можливе лише в разі виконання Мінських угод.

При цьому, як повідомив Найєм, деякі американські сенатори вважають, що таке формулювання не відповідає Конституції, оскільки дозволяє Конгресу втручатися в роботу виконавчої влади.

Читайте також: У Сенаті США нема єдності щодо надання Україні зброї

Нагадаємо, в липні 2016 року комітет у закордонних справах палати представників Конгресу США схвалив резолюцію і рекомендував палаті прийняти законопроект H.R.5094 під назвою "Про підтримку стабільності та демократії в Україні", який передбачає посилення санкцій щодо Росії.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і т.д.) в кілька етапів, починаючи з 2014 року. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі