У САП відповіли на претензії Луценка у зв'язку із закриттям справи проти Довгого

Поділитися
У САП відповіли на претензії Луценка у зв'язку із закриттям справи проти Довгого У Холодницького назвали реакцію Луценка «передчасною і надмірно емоційною» © Новое время
Детективи НАБУ допитали 41 свідка, в тому числі, 35 депутатів Київради про події десятирічної давності. Більшість з них не змогли нічого згадати.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі назвали реакцію генпрокурора Юрія Луценка на припинення кримінального провадження щодо члена парламентської групи "Воля народу" Олеся Довгого "передчасною і надмірно емоційною".

"Вважаємо неприйнятним подібне висловлювання щодо кримінального переслідування особи в соціальних мережах, а не у форматі прийняття процесуального рішення у провадженні", - сказано в повідомленні, поширеному на офіційній сторінці САП у Facebook ввечері в четвер, 28 грудня.

У відомстві уточнили, що закрили справу лише щодо Довгого, який у 2007 році обіймав посаду секретаря Київради, так як не знайшли законних підстави для вручення йому повідомлення про підозру. Прокурори констатували, що не зможуть довести провину депутата в суді.

Під час слідства детективи НАБУ допитали 41 свідка, в тому числі, 35 депутатів столичної міськради. Більшість з них не пам'ятають події десятирічної давнини, і ніхто не дав свідчень проти екс-секретаря Київради.

"За результатами допитів... не отримано доказів тиску чи вказівок з боку Довгого щодо результатів голосування за виділення земельних ділянок. Більшість депутатів не згадують подій пленарного засідання... Враховуючи викладене, прийнято законне рішення про закриття кримінального провадження у зв'язку з тим, що не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати", - пояснили в Антикорупційній прокуратурі.

У САП вказали на позицію Генпрокуратури, яка також стала перешкодою для попередження Довгого про підозру.

У доповідній записці заступника голови ГПУ Анжели Стрижевської від 22 листопада сказано: "відсутні дані про те, що Довгий є посадовою особою в розумінні примітки до ст. 364 КК, а отже не є суб'єктом зазначеного злочину; відсутні відомості, що підтверджують факт зловживання владою, які б вказували на спільність умислу і розкривали всі елементи складу кримінального злочину в його діях; не підтверджено в чому саме полягало зловживання Довгого, що саме він повинен був робити і чого не мав права робити; не встановлено, в чиїх інтересах діяв".

У САП також відзначили відсутність зацікавленості працівників інших правоохоронних органів сприяти розслідуванню розкрадання київської землі.

"Наступальна позиція" ініціаторів цього провадження - прокуратури міста Києва зникла після того, як погасли всі камери засобів масової інформації по закінченні засідання комітету Верховної Ради України. Отримавши свою частку піару в ЗМІ, інші правоохоронні органи та їх керівники забули повідомити суспільству про наявність недоліків досудового розслідування. Саме тому повідомлення про підозру Довгому не вручили відразу після зняття з нього депутатської недоторканності, а спроби прокурорів САП достукатися до колег-правоохоронців щодо подальшої долі цього проваження були сприйняті без всякого ентузіазму", - обурилися у відомстві.

У той же час, розслідування кримінального провадження про незаконне виділення земельних ділянок сесією Київради 1 жовтня 2007 триває.

"Спеціалізована антикорупційна прокуратура прийняла рішення про закриття провадження лише щодоі підозрюваного особи, а не кримінального провадження в цілому, що дозволяє притягнути до відповідальності всіх винних осіб за наявності доказів і законних підстав", - запевнили в САП.

Нагадаємо, 25 вересня Олесю Довгому вручили повідомлення про підозру. Йому інкримінували винесення земельних питань на розгляд Київської міської ради з грубим порушенням регламенту - зловживання службовим становищем на посаді секретаря Київради, що призвело до виведення в 2005 році земель заказника "Жуків острів" з власності громади Києва площею близько 100 га. Це призвело до збитків на 82 млн грн.

22 грудня Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила кримінальне провадження щодо члена парламентської групи "Воля народу" Олеся Довгого, констатувавши, що слідство вичерпало можливості доведення його провини.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що дії САП викликали у нього "подив та обурення". Він також запевнив, що докази провини Довгого у слідства є, і їх "чула вся країна під час засідання Верховної Ради".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі