У Росії поскаржилися, що позицію Москви не враховують у питанні асоціації Україна-ЄС

Поділитися
У Росії поскаржилися, що позицію Москви не враховують у питанні асоціації Україна-ЄС Улюкаєв заявив, що спроби РФ знайти тристоронні рішення з конкретних проблем економічної частини асоціації Україна-ЄС не знаходять розуміння
Глава Мінекономрозвитку РФ незадоволений пересертифікацією російської продукції, що експортується в Україну.

Глава Мінекономрозвитку Росії Олексій Улюкаєв заявив, що спроби РФ знайти тристоронні рішення з конкретних проблем економічної частини асоціації Україна-ЄС не знаходять розуміння.

"Спроби пошуку збалансованих взаємоприйнятних тристоронніх рішень щодо зняття конкретних зауважень, як обов'язкова умова для розгляду можливості збереження існуючого режиму вільної торгівлі між Росією і Україною, розуміння не знаходять", - повідомив Улюкаєв.

Зокрема, глава Мінекономрозвитку РФ висловив невдоволення з приводу необхідності виділення додаткових коштів на пересертифікацію російської продукції, що експортується в Україну.

"Потрібно пересертифікація російської продукції, що експортується в Україну, а це тривалі і дорогі процедури. Необхідність переоснащення виробництв призведе до додаткових витрат на проведення лабораторних випробувань і отримання нових сертифікатів відповідності", - зазначив Улюкаєв.

Читайте також: Повністю ратифікували асоціацію з Україною 22 члена ЄС

Верховна Рада України і Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію 16 вересня 2014 року. Політична частина Угоди про асоціацію України і ЄС вже діє, економічна має запрацювати з 2016 року.

В інтерв'ю DT.UAпостійний представник України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв розповів, що на технічних тристоронніх консультаціях з імплементації Угоди в частині ЗВТ, що завершилися 21 квітня, російська сторона запропонувала ще на рік продовжити термін мораторію на тимчасове застосування цієї частини угоди і перенести його початок на 1 січня 2017 року.

У травні міністр економіки України Айварас Абромавічус на засіданні Східного партнерства з питань торгівлі повідомив, що угода щодо вільної торгівлі з ЄС вступить в силу з 1 січня 2016 року. Також Абромавічус заявив, що Україна очікує більшої допомоги від Євросоюзу для малого та середнього бізнесу у вигляді більш дешевих кредитів і доступу до освітніх програм.

7-8 липня пройшли чергові технічні тристоронні консультації між ЄС, Україною і Росією щодо імплементації угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом. У Представництві Європейського Союзу в Україні зазначили, що метою переговорів був пошук шляхів "розвінчання побоювань, які має Росія у зв'язку з введенням Угоди про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі