У РФ створили робочу групу для "оцінювання збитку" Криму від дій України

Поділитися
У РФ створили робочу групу для "оцінювання збитку" Криму від дій України Окупанти хочуть зобов'язати Україну виплатити Криму «компенсацію» © anton_astrey / Instagram
Окупанти назвали перебування Криму у складі України "анексією".

Голова Державної Думи Російської Федерації В'ячеслав Володін повідомив про створення спецгрупи у нижній палаті, яка займеться "оцінюванням збитку" економіці Криму унаслідок дій України. За його словами, до "вивчення ситуації" залучать економістів, вчених і представників регіонів.

"Створюємо робочу групу на чолі з Іваном Мельниковим (першим віце-спікером Думи, - ред.)... Що стосується аналізу шкоди і збитків, завданих Криму і Севастополю за 23 роки анексії Криму і Севастополя Україною, ми це питання обговоримо сьогодні на раді Державної Думи, і будемо переходити до прийняття конкретних рішень", - заявив Володін.

Раніше В'ячеслав Володін запропонував за допомогою європейських структур зобов'язати Україну виплатити Криму "компенсацію" за "економічні втрати, які регіон зазнав, залишившись у складі України після розпаду СРСР".

Як відомо, на території Криму 16 березня 2014 року відбувся не визнаний світом "референдум" про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні ЄС, ні США не визнали результати голосування на "референдумі". Президент РФ Володимир Путін два дні потому оголосив про "приєднання" Криму до Росії.

У 2018 році Міжнародний арбітражний суд у Гаазі вимагав від Росії виплатити компенсації українським компаніям, які втратили активи в Криму після "приєднання" півострова. Позивачам присудили 159 мільйонів доларів. Росія у засіданнях суду участь не брала, оскільки відкидає юрисдикцію міжнародного арбітражу.

Дипломат Максим Кононенко у своїй статті для DT.UA пише, що російська окупація Криму - це надовго. На його думку, щоб надовго не перетворилося на назавжди, Україна повинна протиставити російському агресору послідовну, системну та консолідовану політику невизнання, розраховану на далеку перспективу.

Докладніше про необхідність активізації зусиль у цьому напрямку читайте в статті Кононенка "П'ять років окупації Криму: в пошуках політики невизнання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі