У Раді зареєстровано постанову про недовіру генпрокурору Рябошапці

Доповнено
Поділитися
У Раді зареєстровано постанову про недовіру генпрокурору Рябошапці © ГПУ
Винесення постанови на розгляд під час позачергового засідання в середу буде порушенням закону про регламент Верховної Ради.

У парламенті зареєстровано постанову про висловлення недовіри генеральному прокурору Руслану Рябошапці. Як повідомляло раніше ZN.UA, станом на першу годину дня залі Ради вже зібрали 180 підписів при 150 необхідних. Документ підписали представники фракції "Слуга Народу", а також інші фракції та групи, в тому числі ОПЗЖ в повному складі.

Завтра в 15:00 профільний комітет з питань правоохоронної діяльності розгляне цю заяву, а після, як передбачається, вона буде винесена на розгляд у сесійний зал, чим буде порушено закон про регламент Верховної Ради, оскільки зміни до порядку денного можна вносити не менш ніж за три доби до проведення позачергового засідання.

У пояснювальній записці до постанови вказано, що за більш ніж пів року перебування на посаді Рябошапка "не продемонстрував будь-якої активності у розслідуванні протиправної діяльності найвищих посадових осіб держави, за час його каденції жодне резонансне досудове розслідування, а також – щодо топ-чиновників не доведено до завершення, жодного обвинувального акту у таких справах до суду не спрямовано та, як наслідок, вироків судом не винесено".

Зокрема у записці згадуються провадження щодо екссекретаря РНБО Олега Гладковського, міського голови Львова Андрія Садового, бізнесмена Вадима Альперіна та щодо діяльності дочірніх компаній Burisma в Україні.

Окрім того, ініціатори закону зазначили, що в рамках розслідування справи про вбивство Херсонської активістки Катерини Гандзюк генпрокурор анонсував нові результати, зокрема підозри замовникам злочину. Однак, як зазначено в пояснювальній записці, один з підозрюваних, Владислав Мангер, перебуває на свободі і продовжує керувати Херсонським облрадою, а його співучасник в Офісі Генерального прокурора, на сьогодні, навіть не згадується.

"Такий стан справ свідчить про небажання, неможливість або неспроможність генерального прокурора, забезпечити виконання завдань, поставлених законом перед органами прокурори, щодо захисту прав і свобод людини, суспільства та держави", - йдеться у пояснювальній записці.

Разом з тим, Рябошапку прямо підтримують західні партнери, в тому числі і частина "голосів" Сполучених Штатів. Саме про необхідність завершення реформи чинним генпрокурором говорили близький до оточення Авакова голова профільного комітету Верховної Ради Денис Монастирський, а також т.в.о. директора ДБР Ірина Венедиктова, яку вважають довіреною особою президента Зеленського. Втім, через це невдоволення Зеленського ККД Генпрокуратури не зменшується. Детальніше про трансформування розстановки сил у правоохоронному блоці читайте в статті Олександра Леменова "Зміни у правоохоронній системі: між своїми і свійськими" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі