У посольстві США заявили, що Рада повинна змінити "протимінний закон"

Поділитися
У посольстві США заявили, що Рада повинна змінити "протимінний закон" США: Рада повинна дозволити пряме донорське фінансування операторів протимінної діяльності © OSCE
Україна може втратити донорське фінансування без поправок у законі.

Верховна Рада повинна ухвалити поправку, яка дозволяє пряме донорське фінансування операторів протимінної діяльності в Україні, інакше є ризик залишитися без фінансування. Про це повідомила прес-служба посольства США в Україні на своїй сторінці в Twitter.

"Міни є загрозою №1 для цивільного населення східної України. Верховна Рада має ухвалити поправку, що дозволить пряме донорське фінансування операторів протимінної діяльності. Інакше Україна ризикує втратити донорське фінансування, що поставить більшу кількість життів під загрозу", - йдеться в повідомленні.

У березні посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф у блозі на "УП" закликала оперативно прийняти поправки до закону про розмінування.

"Наприкінці минулого року міжнародне співтовариство вітало прийняття цього закону, але також висловило стурбованість з приводу того, що закон виключає можливість прямого донорського фінансування наших виконавців. Зокрема, це означає, що тепер наші гроші повинні йти прямо до держбюджету, і ми втратимо контроль та нагляд над тим, як витрачаються кошти британських платників податків", - зазначила Гоф.

22 березня в парламенті зареєстрували проект закону про внесення змін до закону "Про протимінну діяльність в Україні" щодо удосконалення механізмів залучення фінансування заходів протимінної діяльності.

Нагадаємо, що 6 грудня 2018 року Верховна Рада прийняла закон про протимінну діяльність, 22 січня його підписав президент Петро Порошенко. Документ передбачає створення в Україні національного органу з питань протимінної діяльності та центру протимінних операцій, які координуватимуть проведення відповідних заходів.

Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін.

Багато хто з експертів каже, що, виходячи з міжнародного досвіду, один рік війни рівнозначний 10 рокам роботи з розмінування "забруднених" територій. Докладніше про проблему читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі