У Порошенка розраховують на 300 голосів на підтримку закріплення в Конституції курсу на євроатлантичну інтеграцію

Поділитися
У Порошенка розраховують на 300 голосів на підтримку закріплення в Конституції курсу на євроатлантичну інтеграцію Герасимов назвав єдину фракцію Ради, яка виступає проти членства України в НАТО і ЄС © prportal.com.ua
З депутатських фракцій не підтримує закріплення інтеграції України в НАТО і ЄС на конституційному рівні тільки "Опозиційний блок". Група "Відродження" пообіцяла озвучити свою позицію пізніше.

Абсолютна більшість парламентських фракцій і депутатських груп підтримують внесення до Конституції положень про євроатлантичний курс України. Тому за президентський законопроект має проголосувати конституційна більшість Верховної Ради, заявив голова фракції "Блока Петра Порошенка" Артур Герасимов.

"Кількість народних депутатів, представників тих фракцій і груп, які підтримали внесення змін до Конституції в частині закріплення євроатлантичного курсу і курсу на ЄС, вже перевищує 300", - повідомив він за підсумками зустрічі голів фракцій із президентом Петром Порошенком у понеділок, 3 вересня.

Герасимов уточнив, що незгоду з президентською ініціативою озвучила лише фракція "Опозиційного блоку". А депутати з "Відродження" пообіцяли оприлюднити свою позицію після засідання групи.

Нагадаємо, в березні президент України Петро Порошенко доручив розробити законопроект про внесення поправок до Конституції, які б закріпили курс держави на вступ до ЄС і НАТО. Підготовка проекту закону завершилася в серпні. До преамбули Конституції планується внести новелу про цивілізаційний вибір України. У трьох статтях будуть закріплені обов'язки Верховної Ради, Кабміну і президента підтримувати і реалізовувати курс інтеграції України в НАТО і ЄС. А з перехідних положень планують виключити обґрунтування для розміщення Чорноморського флоту РФ в Криму.

Раніше Порошенко повідомив про плани України приєднатися до військово-політичного блоку НАТО протягом найближчих 10 років.

Як повідомлялося, 17 січня РНБО схвалила проект закону "Про національну безпеку", який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Євросоюзі.

Прийнятий у 2017 році закон №6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо зовнішньополітичного курсу України) також визначає членство України в НАТО як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет держави.

У червні 2016 року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.

Детальніше про перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції і результати недавніх самітів НАТО і ЄС читайте в матеріалі профільного віце-прем'єр-міністра Іванни Климпуш-Цинцадзе "Уперед і вгору" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі