У поліції підбили підсумки дня голосування: 71 кримінальне провадження і 66 адмінпротоколів

Поділитися
У поліції підбили підсумки дня голосування: 71 кримінальне провадження і 66 адмінпротоколів У день голосування поліція отримала 2105 повідомлень про порушення © МВС України
У цілому вибори пройшли спокійно, в день голосування ніхто не постраждав, запевнили в поліції.

У день голосування на позачергових виборах до Верховної Ради поліція отримала 2105 повідомлень про порушення. Правоохоронці вже зареєстрували 71 кримінальне провадження і склали 66 протоколів про адміністративні правопорушення, повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

Більшість кримінальних проваджень - 32 - стосуються незаконного використання виборчих бюлетенів. Ще дев'ять справ відкрито за фактами підкупу виборців, вісім – завідомо неправдивих повідомлень про загрозу громадянам, повідомив голова Національної поліції Сергій Князеве на брифінгу в неділю ввечері, 21 липня.

Заступник голови МВС Сергій Яровий уточнив, що всього протягом дня голосування правоохоронці отримали 26 анонімних повідомлень про замінування виборчих дільниць.

З 2105 повідомлень про правопорушення 504 пов'язані з незаконною агітацією, 74 – з підкупом виборців, 67 – з перешкоджанням реалізації виборчого права, 46 – конфліктами на виборчих дільницях, 38 – фотографуванням бюлетенів.

Серед найбільш резонансних порушень у МВС назвали вкидання пачки бюлетенів на одній з дільниць у Торецьку Донецької області, спробу жінки з'їсти бюлетень у Львові, а також розповіли про чоловіка в Миколаївській області, який вийшов з кабінки для голосування голим.

Князєв також повідомив, що один з голів дільничної комісії з'явився на дільниці у стані алкогольного сп'яніння.

Спостерігачі мережі "ОПОРА" зафіксували випадки підписання протоколів до завершення голосування на чотирьох дільницях.

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії.

Екзит-поли свідчать, що у парламент проходять п'ять партій. За даними Національного екзит-полу, "Слуга народу" отримала 44,2%. "Опозиційна платформа - За життя" - 11,4%, "Європейська солідарність" – 8,8%, "Батьківщина" – 7,5%, "Голос" – 6,5%.

Екзит-пол КВУ та "СОЦИСу" показав 44,71% у "Слуги народу",12,24% у "Опозиційної платформи - За життя", 8,54% у "Європейської Солідарності", 7,56% у "Батьківщини" і 5,94% у "Голосу".

За даними екзит-полу телеканалу "1+1", у "Слуги народу" - 44,4%, "Опозиційна платформа - За життя" отримала 12,5%, "Європейська Солідарність" - 8,5%, "Батьківщина" - 7,7%, "Голос" - 6,0%.

У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована низька явка: за даними мережі "ОПОРА" на дільниці прийшли менше 50% виборців.

Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі