У Німеччині констатують необхідність змиритися з особливим статусом Донбасу

Поділитися
У Німеччині констатують необхідність змиритися з особливим статусом Донбасу З особливим статусом Донбасу треба змиритися, вважають у Німеччині © Генпрокуратура України
Законодавче врегулювання особливого статусу Донбасу закріплено в Перехідних положеннях, у зв'язку з чим Фельдгузен висловила задоволення.

Постійний заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила, що особливим статусом Донбасу потрібно змиритися.

"Результат, який я бачила в п'ятницю, я думаю, що це може задовольняти. Можливо, навіть всі рекомендації Венеціанської комісії були там прийняті. І я знаю, що дуже така тема - це особливий статус окремих районів у Донецькій і Луганській областях... Треба сказати, що в Мінських домовленості чітко написано, що такий статус повинен бути і Ваш президент це підписав, тому що з цим треба змиритися",- сказала Фельдгузен на конференції.

Вона також висловила задоволення, що законодавче врегулювання особливого статусу Донбасу закріплено в Перехідних положеннях.

"Я особисто була дуже задоволена, що ця тема зараз закріплено в Перехідних положеннях (Проекту змін до Конституції, - ред.)", - додала Фельдгузе.

У той же час вона висловила невдоволення непрозорістю процесом напрацювання змін до Конституції в частині децентралізації.

У проекті змін конституцій прописаний особливий статус частині Донбасу, однак президент Порошенко виступає проти такого формулювання, воліючи їй "особливий порядок" самоврядування Донбасу.

Закон "про особливий статус" передбачає щорічну бюджетну підтримку соціально-економічного розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей. Згідно з документом, держава гарантує недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб - учасників подій на території Донецької, Луганської областей". Крім того, держава гарантує право на використання російської чи іншої мови "у суспільному та приватному життя, вивчення і підтримку російської і будь-якого іншого мов, їх вільний розвиток і рівноправність". Також законопроект передбачає проведення місцевих виборів у цьому регіоні 7 грудня.

Як писав Сергій Рахманін у статті "Конституляція?" для "Дзеркала Тижня. Україна", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а з недавніх пір і Сполучені Штати, не бачать в осяжному майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України, впевнений автор.

"Не думаю, що Петра Порошенка радує перспектива фактичного узаконення бандитської влади частини Донбасу, надання їм бюджетного фінансування, збереження російського контролю над цією територією. Але, цілком ймовірно, у нього немає іншого виходу. <...> Нездатний на власну ініціативу і позбавлений належної зовнішньої підтримки Петро Порошенко, судячи з усього, вже у травні зрозумів, що конституційні зміни, які передбачають надання більш широких прав регіонам і особливих прав неконтрольованим територій неминучі. Відмова від цього зобов'язання міг позбавити його будь-якої допомоги з боку Заходу, неабияк втомився від українського питання", - йдеться в статті.

За деякими відомостями, версія закону про особливості застосування закону про місцеві вибори на неконтрольованої Києвом території пишеться за межами України. Захід, очевидно, поспішає закапсулювати наші проблеми, залишивши Київ наодинці з його бідами і, принаймні на деякий час забути про нас, впевнений автор.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі