У НАЗК відзвітували про результати перевірки розміщення в реєстрі фальшивої декларації Рябошапки

Поділитися
У НАЗК відзвітували про результати перевірки розміщення в реєстрі фальшивої декларації Рябошапки Антикорупційне агентство з'ясувало, хто розмістив у е-реєстрі "липову" декларацію заступника голови НАЗК © Наталія Корчак / Facebook
Службова перевірка була проведена за участю співробітників агентства, представників компанії-розробника, ПРООН та громадянського суспільства.

за результатами службової перевірки Національного агентства з питань запобігання корупції, хакерського злому і несанкціонованого втручання до реєстру електронних декларацій 19 серпня не було.

Як повідомила керівник Антикорупційного агентства Наталія Корчак на своїй сторінці у Facebook ввечері у понеділок, 22 серпня, фальшива декларація від імені заступника голови НАЗК Руслана Рябошапки була скріплена підписом, що містить гіперпосилання на акредитований центр сертифікації ключів держпідприємства "Українські спеціальні системи" (УСС).

У роботі комісії, що проводила перевірку, брали участь співробітники Агентства, представники компанії-розробника ТОВ "Міранда", експерти ПРООН та громадські активісти.

Напередодні в УСС заявили про непричетність до розміщення в реєстрі фальшивої декларації від імені Рябошапки.

У п'ятницю, 20 серпня народний депутат Олексій Рябчин з посиланням на технічних працівників Антикорупційного агентства заявив, що цифровий підпис, яким скріплено фальшива декларація члена НАПК Руслана Рябошапки, є тестовою і сертифікована державним підприємством "Українські спеціальні системи".

Раніше народні депутати Антон Геращенко ("Народний фронт") та Іван Винник ("Блок Петра Порошенка") повідомили про злом реєстру електронних декларацій і розміщення на сайті фальшивої декларації члена НАЗК Руслана Рябошапки, в якій відображено отримання ним 20 мільйонів гривень від фіктивної фірми. Розробники системи, в свою чергу, заявили, що злому не було, а для розміщення декларації був використаний тестовий ключ.

Нагадаємо, 15 серпня розпочав роботу реєстру електронних декларацій, незважаючи на відмову Держспецзв'язку видати необхідний атестат відповідності.

Запуск системи електронного декларування, яке є однією з умов надання Україні безвізового режиму, у "тестовому режимі" розкритикували в ЄС і міжнародних організаціях, закликавши український уряд оперативно усунути недоліки адміністративного і технічного характеру.

Детальніше про електронне декларування читайте в статті Юлії Самаєвої "Загальне декларування: гра з нульовою сумою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі