У МЗС вказали на можливу загрозу для півдня України через ослаблення Кишинева

Поділитися
У МЗС вказали на можливу загрозу для півдня України через ослаблення Кишинева Ослаблення Молдови може створити "плацдарм" для поширення гібридного впливу РФ © Андрій Товстиженко, DT.UA
Київ уважно стежить за ситуацією у сусідній країні.

Політичне ослаблення Молдови може призвести до поширення гібридного впливу Росії, що в майбутньому загрожує ризиками для південної України. Про це сказала речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко.

"Тому для нас важливо, щоб політичні сили в Молдові змогли, діючи в рамках правового поля, знайти загальне рішення, яким би важким воно не було, адже політичне ослаблення Молдови може створити сприятливий "плацдарм" для поширення російського гібридного впливу і втручання у внутрішні процеси як всередині республіки, так і за її межами", - розповіла Зеленко "Інтерфакс-Україна".

За її словами, Київ закликає всіх політичних гравців у Молдові вирішувати спори шляхом політичного діалогу, щоб уникнути силового протистояння і знайти рішення, яке стабілізує ситуацію й сприятиме руху країни вперед.

Спікерка зазначила, що зараз глава МЗС Павло Клімкін постійно взаємодіє з партнерами в Євросоюзі і США щодо ситуації у сусідній країні. Тим часом дипломат, представник України з питань придністровського врегулювання Віктор Крижанівський зустрічається у Кишиневі з учасниками політичного процесу.

Щодо ситуації Зеленко резюмувала: "Ми також бачимо посилення присутності РФ на території Придністров'я. Якщо зараз дозволити кремлівському режиму розгорнути свій гібридний маневр всередині Молдови, то в майбутньому це стане небезпечним й для українського півдня".

Нагадаємо, що Конституційний суд Молдови 9 червня видав постанову про розпуск парламенту країни. Опівночі 8 червня минули 90 днів, відведені на формування нового уряду. У той же день депутати створили парламентську коаліцію, до складу якої увійшли проросійська "Партія соціалістів" і проєвропейський політичний блок "ACUM".

На екстреному засіданні парламенту був затверджений склад Кабінету міністрів, члени уряду принесли присягу. Уряд очолила лідерка партії "Дія і солідарність" Майя Санду, спікеркою стала лідерка "Партії соціалістів" Зінаїда Гречана.

Також депутати проголосували за прийняття декларації "Про захоплену державу", в якій йдеться про необхідність звільнення держави від "влади олігархів" і виведення держструктур з-під впливу "Демократичної партії".

Після цього у Кишеневі спалахнули акції протесту, невідомі заблокували низку урядових будівель. А лідер "Демократичної партії" Влад Плахотнюк заявив про спробу "соціалістів" та блоку "ACUM" "узурпувати владу".

Детальніше про ситуацію в Молдові читайте в матеріалі Артема Филипенка "Єдність і боротьба протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі