У МЗС пояснили ситуацію з особливим статусом Донбасу

Поділитися
У МЗС пояснили ситуацію з особливим статусом Донбасу Пристайко заявив, що непідконтрольні регіони можуть отримати статус на основі децентралізації
Пристайко виключив закріплення особливого статусу окупованої частини Донбасу в Конституції України.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко виключив закріплення особливого статусу окупованої частини Донбасу в Конституції України. Про це Пристайко заявив на прес-конференції на форумі YES (Ялтинська європейська стратегія) в Києві, передає hromadske.

Пристайко зазначив, що зобов'язання України в рамках Мінських угод не передбачають особливого статусу для Донбасу.

За його словами, Україна пропонує Донбасу розвиватися в рамках реформи децентралізації, як і всім іншим регіонам країни.

"Теза, яку постійно просувають в Росії, зводиться до того, що Україна повинна внести зміни до конституції, зробивши спеціальний статус. Ми звертаємо увагу росіян і готові їм ще раз прочитати цю норму – до речі, вона записана російською мовою, що Україна взяла зобов'язання щодо створення статусу для цих регіонів на основі децентралізації. Це той процес децентралізації, який зараз вже впроваджується в Україні", – пояснив Пристайко.

Міністр додав, що сторона за лінією розмежування має зрозуміти, "що шанс їх розвитку – децентралізація. Цей процес дасть їм реальні можливості і шанси на розвиток. Але ми не вносимо до Конституції ніяких особливих статусів".

"Особливого статусу для Донбасу в Конституції не буде", – додав Пристайко на уточнююче питання.

Читайте також: Зеленський не погодиться на особливий статус Донбасу і вибори в ОРДЛО — Кучма

Раніше міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко висунув пропозицію провести місцеві вибори на всій території України, включаючи окупований Донбас. При цьому він заявив, що "формулу Штайнмайера" в 2016 році погодив колишній президент України Петро Порошенко.

Нагадаємо, 12 вересня Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмайера" на майбутньому саміті "Нормандської четвірки". Він також повідомив про наміри домагатися його проведення у поточному місяці. Реалізації "формули Штайнмайера" вимагає Кремль. П'ятий президент України Петро Порошенко категорично відкидав цей підхід, наполягаючи на тому, що вибори в ОРДЛО можна проводити тільки після виведення російських військ і передачі контролю над кордоном Україні або ж миротворцям ООН.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі