У МЗС назвали затримання в Криму "помстою" Росії за прийняту в ООН резолюцію

Поділитися
У МЗС назвали затримання в Криму "помстою" Росії за прийняту в ООН резолюцію У МЗС України прокоментували чергові обшуки російських силовиків у кримських татар
У Міністерстві вимагають припинити знищення корінного народу Криму.

У Міністерстві закордонних справ України вимагають припинити знищення корінного народу Криму, про це на своїй сторінці в Twitter написала прес-секретар МЗС Мар'яна Беца.

"Знову обшуки, затримання в окупованому Криму. Помста РФ за резолюцію 3-го комітету Генеральної асамблеї ООН з Криму? Вимагаємо припинити знищення корінного народу Криму", - сказано в повідомленні.


У відомстві також висловили співчуття у зв'язку зі смертю ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашки.

Нагадаємо, що в анексованому Сімферополі 23 листопада у місцевому кафе затримали трьох кримськотатарських активістів. За інформацією ЗМІ, затриманих обвинувачують у "вимаганні в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини.

Кореспондент "Радіо Свобода" стверджує, що затримали Бекіра Дегерменджи, Асана Чапуха і Кязіма Аметова. Тим часом російське видання "Крыминформ" повідомляє про п'ятьох затриманих, серед яких присутні Куртсеіт Абдуллаєв і Руслан Трубач.

У момент затримання активістів стало погано 82-річній Веджіє Кашке. Жінка померла в автомобілі швидкої допомоги.

Читайте також: СБУ зібрала докази для суду порушень Росією прав людини в анексованому Криму

Як повідомлялося, 14 листопада Третій комітет Генеральної асамблеї ООН підтримав проект резолюції "Стан прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". Документ підтримали представники 71 держави, 77 – утрималися, 25, у тому числі РФ, – проголосували проти

Резолюція засуджує порушення, обмеження прав людини, дискримінацію кримських татар, українців та представників інших етнічних і релігійних груп з боку російських окупантів; застосування законодавства РФ на анексованій території і примусове переведення громадян України в російське громадянство.

У проекті резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН щодо поновлення прав і свобод громадян України на півострові і заклик забезпечити освітній процес українською і кримськотатарською мовами.

Крім того, документ містить заклик негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, а також покласти край практиці примусу жителів Криму до служби в російській армії, в тому числі за допомогою тиску або пропаганди.

Проект резолюції засуджує відмову в доступі на територію Криму моніторингової місії ООН з прав людини в Україні незважаючи на чинний мандат місії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі