У МЗС назвали головне завдання України на саміті "Східного партнерства"

Поділитися
У МЗС назвали головне завдання України на саміті "Східного партнерства" Україна наполягатиме на визнанні перспективи членства в ЄС
Заступник міністра закордонних справ Зеркаль вказала на необхідність "тверезо оцінити один одного та позбутися надмірних очікувань".

Україна має намір отримати визнання перспективи повноправного членства в Європейському Союзі під час Саміту Східного партнерства 24 листопада в Брюсселі, повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

"Головний меседж Східного партнерства more for more - більше інтеграції у разі більших реформ - в основному розуміється як необмежена можливість інтегруватися до ЄС, аж до повноправного членства. І ми хочемо визнання такої перспективи в документах саміту", - написала Зеркаль на своїй сторінці у Facebook у вівторок, 21 листопада.

Вона пояснила бажання отримати підтвердження перспективи членства в ЄС амбіціями українського суспільства та надзвичайних запитом на євроінтеграцію і реформи в країні.

"Багатьом в Європі не подобається думка, що українці буквально воюють за європейські цінності. Потрібно визнати, що не варто очікувати зміни настроїв відсторонених бюрократів, які формують позицію ЄС щодо України" , - констатувала заступник міністра.

При цьому Зеркаль вказала на необхідність використовувати кожен шанс для доказу своїх намірів інтегруватися з ЄС і для захисту власних інтересів.

Неповне використання українською стороною технічних та фінансових можливостей для підтримки внутрішніх реформ і впровадження Угоди про асоціацію з ЄС заступник міністра пояснила не тільки неефективністю українських державних інститутів, але і повільністю ЄС, "який довго і гипербюрократично визначає формати надання допомоги".

Зеркаль також визнала неможливість досягнення зазначення факту російської агресії проти Україні в декларації Саміту.

"Три з шести країн регіону уклали угоди про асоціацію з ЄС. Дві - входять до ЄАЕС і ОДКБ з Росією. Дві країни постраждали від безпосередньої агресії з боку Росії. Тому, наприклад, неможливо знайти консенсус щодо визнання в декларації Саміту очевидного факту - агресії Росії проти України", - пояснила заступник глави МЗС.

На її думку, єдиний вихід з ситуації – "тверезо оцінити інтереси один одного і позбутися надмірних очікувань".

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що на наступному Саміті Східного партнерства будуть визначені проміжні цілі України на шляху євроінтеграції.

Нагадаємо, 15 листопада, Європейський парламент своїм рішенням підтримав новий формат Східного партнерства і створення для України, Молдови і Грузії окремого трастового фонду

Раніше повідомлялося про те, що Саміт Східного партнерства ЄС відбудеться 24 листопада в Брюсселі.

"Східне партнерство" є програмою розвитку відносин між ЄС і Україною, Молдовою, Грузією, Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, яку було ініційовано у 2008 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі