У МЗС і Міноборони висловилися проти подачі Україною заявки на ПДЧ НАТО

Поділитися
У МЗС і Міноборони висловилися проти подачі Україною заявки на ПДЧ НАТО Міністри Зеленського розкритикували наполегливість Порошенка щодо ПДЧ НАТО для України © Телеканал ZIK
Загороднюк і Божок відреагували на парламентську ініціативу Петра Порошенка.

Керівництво Міністерства оборони та Міністерства закордонних справ вважають недоцільним подавати заявку на надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО на майбутньому Саміті Альянсу, що відбудеться в Лондоні в грудні.

Відповідні заяви зробили міністр оборони Олексій Загороднюк і заступник голови МЗС Єгор Божок під час візиту до штаб-квартири НАТО в п'ятницю, 25 жовтня, коментуючи ініціативу п'ятого президента України, лідера "Європейської Солідарності" Петра Порошенка, передає "Українська правда".

Божок і Загороднюк послалися на те, що в 2008 році Україна вже подавала заявку на отримання ПДЧ. Зараз же за їх словами, Україна повинна перейти до нового формату співробітництва з НАТО і зосередитися на практичних кроках.

"Ми вже подали заявку на ПДЧ, і повторювати вже подану - неефективно", - заявив заступник голови МЗС.

"Ми можемо перевіряти і відправляти заяву скільки завгодно, але навіщо? Краще сконцентруватися на практичних результатах", - підтримав його міністр оборони.

"Ми можемо діяти методом папуги, а можемо вести серйозну роботу. Якщо ми щодня повторюватимемо, що хочемо в НАТО, хочемо ПДЧ, і все - то в результаті ніякого ПДЧ не отримаємо. Тому зараз ми налаштовані на те, щоб, не підтверджуючи цю заявку, досягти військових критеріїв членства в НАТО", - додав Божок.

Раніше в п'ятницю Порошенко повідомив, що фракція "Європейської Солідарності" підготувала проект звернення Верховної Ради до НАТО про надання ПДЧ. П'ятий президент України закликав депутатів з усіх фракцій, які підтримують євроатлантичні прагнення України, проголосувати за запропоновану "ЄС" постанову.

"Наша команда підготувала проект заяви Верховної Ради. Пропонуємо уповноважити голову Верховної Ради разом із президентом і прем'єр-міністром поставити підпис під відповідним зверненням до грудневого саміту НАТО. Воно має продемонструвати консолідовану позицію законодавчої і виконавчої влади в питанні євроатлантичної інтеграції. Закликаю колег по Верховній Раді, – і хто у владі, і хто в опозиції, – підтримати нашу пропозицію наступного тижня", заявив Порошенко у відеозверненні, опублікованому в п'ятницю.

Нагадаємо, що в ході зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі 4 червня президент Володимир Зеленський підтвердив відданість України курсу на членство в НАТО і Євросоюзі, пославшись на відповідні норми Конституції.

У той же час, під час передвиборної кампанії і після неї Зеленський заявляв, що підтримує співпрацю з НАТО, але питання членства України в Альянсі вважає за необхідне винести на референдум.

Нагадаємо, 21 лютого набули чинності зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.

У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі