У Мінську завершилось засідання Тристоронньої контактної групи по Донбасу

Поділитися
У Мінську завершилось засідання Тристоронньої контактної групи по Донбасу Учасники Мінських переговорів по Донбасу домовилися про припинення вогню на перше вересня © Прес-центр АТО/Facebook
Учасники переговорів домовилися про безстрокове припинення вогню з першого вересня.

В ході засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Сході України, що відбулося 26 серпня, сторони обговорювали питання безпеки, проблему звільнення заручників, припинення вогню напередодні першого вересня, а також перспективи відновлення повноцінного водопостачання Луганської області, повідомила прес-секретар учасника переговорів, екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

За її словами, українська сторона продовжує наполягати на тому, що відновлення безпеки є ключем до розв'язання всіх проблем в регіоні.

"Безпека є ключовою складовою для вирішення всіх проблем політичного, гуманітарного та економічного характеру. Стійкий режим тиші, відвід важких озброєнь і підтвердження цього відводу СММ ОБСЄ, - основою для повноцінної реалізації перших і ключових пунктів Мінських домовленостей є повернення Україні контролю за українсько-російським державним кордоном", – написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Читайте також: У штабі АТО назвали найгарячішу точку Донбасу

Як зазначила Оліфер, тристороння контактна група заявила про необхідність повного безстрокового припинення вогню на Донбасі з 1 вересня 2016 року.

Прес-секретар повідомила, що українська сторона в групі продовжує вести роботу зі звільнення захоплених терористами заручників, незважаючи на спроби ОРДЛО вдаватися до шантажу.

"Заради того, щоб 107 людей змогли повернутися до своїх близьких, Україна готова йти на серйозні компроміси. Ми вимагаємо негайно звільнити громадян і виступаємо проти шантажу з цього питання: амністія стосується іншого пункту Мінських угод, і його рішення ніяк не пов'язане зі звільненням людей. Крім того, ми знову вимагаємо допуску міжнародних гуманітарних організацій до тих, кого незаконно утримують на непідконтрольній Україні частині Донбасу", – зазначила вона.

Оліфер вказала на різку реакцію української сторони на ситуацію навколо відкриття КПВВ "Золоте" в Луганській області, робота якого саботується бойовиками незважаючи на досягнуті раніше домовленості.

Серйозного прогресу, за її словами, вдалося досягти в економічній підгруппі, учасники якої дійшли компромісу щодо відновлення повноцінної роботи станції "Карбоніт" в Луганській області.

"Минулого тижня укладено договір про постачання води з цієї станції, яка буде забезпечувати водою близько 400 тисяч жителів Донбасу. Підготовка документа йшла більше року: необхідно було знайти такий механізм постачання води та оплати за неї, який би перебував виключно в рамках українського правового поля, і такий механізм було знайдено. Зараз Карбоніт працює лише на третину своїх можливостей", – підкреслила вона.

Разом з тим, російська сторона в ході засідання наполягала на тому, що Київ повинен узгоджувати з керівництвом ОРДЛО всі важливі рішення, що стосуються врегулювання ситуації в Донбасі,

"Будь-які спроби прийняти документи щодо конституційної реформи або виборів на Донбасі в односторонньому порядку, без погодження з іншою стороною, як мінімум, є неконструктивними і не сприяють встановленню миру", - цититует "Інтерфакс" заяву повноважного представника РФ в Контактній групі Бориса Гризлова.

Згідно з позицією Москви, питання політичного врегулювання повинні вирішуватися паралельно з питаннями безпеки.

Як повідомив спецпредставник ОБСЄ в контактній групі Мартін Сайдик, її наступне засідання має відбутися 7 вересня.

Раніше перший віце-спікер Верховної Ради України, учасник переговорного процесу в Мінську Ірина Геращенко повідомила, що українська сторона на переговорах у Мінську наполягає на повному припиненні вогню в зоні конфлікту на Сході України напередодні першого вересня.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що російська сторона здійснить тиск на керівництво так званих "ЛНР" та "ДНР" у питанні врегулювання конфлікту в Донбасі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі