У межах відновлення справи НАБУ наполягатиме на оголошенні підозри Охендовському

Поділитися
У межах відновлення справи НАБУ наполягатиме на оголошенні підозри Охендовському Ситник анонсував остаточну підозру Охендовському
Наприкінці квітня суд скасував рішення САП щодо припинення справи стосовно голови ЦВК.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) наполягатиме на оголошенні остаточної підозри очільнику Центральної виборчої комісії (ЦВК) Михайлу Охендовському, розповів в інтерв'ю "РБК-Україна" директор НАБУ Артем Ситник. За рішенням суду розслідування справи щодо Охендовського було відновлено.

"Нещодавно суд скасував рішення про припинення розслідування, воно відновлене, тому ми наполягатимемо на тому, щоб підозра була остаточно оголошена, і щоб ця справа пішла до суду", - пояснив він.

Голова Бюро нагадав про те, що кримінальне провадження щодо голови ЦВК було виділено із загального масиву справ про так звану "чорну бухгалтерію "Партії регіонів"".

"На той час почеркознавча експертиза вже підтвердила справжність підпису Охендовського, і ми бачили, що в той самий день, коли зроблено запис про виплату йому коштів у так званій "амбарній книзі", на його картку приходили гроші. Детективи були готові закінчувати цю справу...", - розповів Ситник.

Проте Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) призупинила розслідування у зв'язку з направленням міжнародних правових доручень інших країн. На початку квітня Солом'янський районний суд Києва скасував рішення САП, 25 квітня антикорупційна прокуратура відновила розслідування у справі Михайла Охендовського.

Нагадаємо, 13 грудня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту "Бориспіль" вручили повідомлення про підозру голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському, який є фігурантом кримінального провадження щодо "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів". Михайла Охендовського підозрюють в отриманні понад 1,2 мільйона гривень хабарів від "Партії регіонів".

У квітні НАБУ направило в САП остаточний варіант підозриМихайлу Охендовському.

У червні 2017 року САП припинила розслідування у справі проти Охендовського. Для визнання особи винною в отриманні хабара, закон вимагає докази не лише самого факту передачі коштів, але й використання одержувачем хабара свого службового становища в інтересах хабародавця. Як вказують в САП, правоохоронцям залишається з'ясувати, які саме конкретні дії в інтересах "Партії регіонів" виконував Охендовський, перебуваючи у закордонних відрядженнях (і чи виконував їх взагалі).

Детальніше про перспективи справи "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів" читайте у статті Оксани Денисової "Як "чорна бухгалтерія" ПР може перетворитися на невидиму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі