У квітні 207 депутатів пропустили понад 90% голосувань у Раді

Поділитися
У квітні 207 депутатів пропустили понад 90% голосувань у Раді
Жодного разу без поважних причин не голосували 15 депутатів.

У квітні 2019 року Верховна Рада працювала у сесійному залі вісім днів та провела 12 засідань, на яких відбулося 595 голосувань. Згідно з інформацією з офіційного сайту Верховної Ради, 15 депутатів жодного разу не проголосували, а не взяли участь (не голосували або були відсутні) в голосуваннях 20 народних обранців.

Як зазначають активісти ГР "Чесно", з невідомих причин усі 12 засідань пропустили сім депутатів, вісім депутатів-прогульників перебувають на лікарняному, втекли з країни або написали заяву про складання повноважень.

Троє депутатів проголосували по одному разу, два рази - п'ятеро. За даними письмової реєстрації з невідомих причин не голосували (і їхні карти не перебували в слотах) під час усіх 12-ти засідань 7 народних депутатів:

Роман Зварич ("Блок Петра Порошенка"), який за даними письмової реєстрації був відсутній з невідомих причин на усіх 12 засіданнях;

Сергій Тригубенко ("Блок Петра Порошенка"), який за даними письмової реєстрації був відсутній з невідомих причин на усіх 12 засіданнях;

Вячеслав Богуслаєв ("Воля народу"), який за даними письмової реєстрації був відсутній з невідомих причин на усіх 12 засіданнях;

Сергій Фаєрмарк ("Народний фронт"), який за даними письмової реєстрації був відсутній з невідомих причин на усіх 12 засіданнях;

Дмитро Добкін ("Опозиційний блок"), який за даними письмової реєстрації був відсутній з невідомих причин на усіх 12 засіданнях;

Вадим Рабінович ("Опозиційний блок"), який за даними письмової реєстрації був відсутній з невідомих причин на усіх 12 засіданнях;

Костянтин Жеваго ("Позафракційні"), який за даними письмової реєстрації був відсутній з невідомих причин на усіх 12 засіданнях.

Окрім цих семи депутатів ще п'ятеро не голосували, але їхні карти певну кількість разів були в слоті для голосування:

Леонід Клімов ("Відродження");

Андрій Деркач ("Позафракційні");

Вадим Кривохатько ("Позафракційні");

Олег Кришин ( "Народний фронт");

Едуард Матвійчук ("Позафракційні").

Не голосували і за даними письмової реєстрації мають частину пропусків за невідомих причин Григорій Немиря ("Батьківщина"), який за даними письмової реєстрації був відсутній з невідомих причин на 11 засіданнях з 12-ти, утім, його картка значиться як відсутня при усіх голосуваннях, та Віталій Чепинога ("Блок Петра Порошенка"), який за даними письмової реєстрації був відсутній з невідомих причин на 8 засіданнях. Також його картка значиться як відсутня при усіх голосуваннях.

У квітні у Верховну Раду прийшов позафракційний Дмитро Ярош, який за всю каденцію голосував лише у 1,84%. За даними письмової реєстрації Ярош був відсутній за невідомих причин 11 разів з 12-ти, а проголосував 17 разів із 595-ти.

Один раз проголосували такі депутати-мажоритарники:

Віталій Купрій ("Позафракційний"), екс-кандидат у президенти, який після першого туру виборів створив міжфракційне об'єднання "За Зеленського", куди входить лише він один. За всю каденцію Купрій взяв участь у 16% голосуваннях.

Олександр Пресман (група "Відродження"), який був відсутній за невідомих причин 11 разів з 12-ти. Зате на Великодні свята Пресман доставив благодатний вогонь у свій округ. За всю каденцію Пресман взяв участь в 8% голосуваннях.

Дмитро Голубов (фракція "Блок Петра Порошенка"), який був відсутній за невідомих причин 11 разів з 12-ти. За всю каденцію Голубов взяв участь у 20,5% голосуваннях.

Народні депутати не завжди беруть участь у голосуванні попри присутність: у квітні присутність склала 76,8%, а голосування - 17,9%. Понад 50% голосувань пропустили - 379 депутатів, а понад 90% голосувань пропустили - 207. У голосуваннях майже не брала участь група "Воля Народу" - не голосували у 96% і "Відродження" - у 94,2%.

Окрім вище перелічених є депутати, які були відсутні в силу різних обставин.

Троє обранців, які втекли з країни:

Євген Бакулін ("Позафракційні"), затримання та арешт якого 15 березня дозволила Верховна Рада. За словами Генерального прокурора, депутат давно не відвідував Україну.

Сергій Клюєв ("Позафракційні"), якого Інтерпол оголошував у міжнародний розшук.

Олександр Онищенко ("Позафракційні"), депутат-утікач, який переховується в Лондоні від кримінального переслідування щодо розкрадання майна "Укргазвидобування".

Склали повноваження:

В'ячеслав Константіновський ("Позафракційні"), який у липні 2017 написав заяву про складання депутатського мандату. У листопаді 2017 Верховна Рада не змогла назбирати достатньої кількості голосів за задоволення цієї заяви.

Відсутні через хворобу:

Лев Підлісецький ("Самопоміч"), який не може відвідувати ВРУ за станом здоров'я.

Юрій Савчук ("Народний фронт"), який за даними письвої реєстрації хворіє.

Зауважимо, що навіть стовідсоткового прогульника відкликати неможливо. Єдине, чим можна покарати "недоторканних", - позбавити частини зарплатні. За дорученням спікера з вересня 2016 року прогульників також час від часу публікують у газеті "Голос України".

Зазначимо, що у лютому лише двоє депутатів із наявних тоді 16 кандидатів у президенти двоє брали участь у половині голосувань Верховної Ради, а ще шестеро кандидатів взагалі брали участь менше ніж у 10% голосувань.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі