У комітеті Ради пояснили відмову розглядати законопроекти про незаконне збагачення

Поділитися
У комітеті Ради пояснили відмову розглядати законопроекти про незаконне збагачення Сьогодні всі законопроекти зняли з порядку денного засідання комітету
Зокрема вказується, що стосовно двох законопроектів ще відсутній висновок Головного науково-експертного управління.

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності не включив до порядку денного законопроекти про відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення через низку причин, заявив голова комітету Андрій Кожем'якін, пише агентство "Укрінформ".

За словами Кожем'якіна, наразі висновки Головного науково-експертного управління є тільки щодо чотирьох з шести подібних законопроектів.

"На сьогоднішній день, у зв'язку з тим, що Верховна Рада розглядає закон про мову, у нас немає можливості ... прийняти рішення щодо включення цих проектів у порядок денний. Це порушення регламенту, і я хотів би звернутися до членів комітету, щоб ми якось вирішили це питання. Ми можемо згідно регламенту розглянути ці проекти, послухати співдоповідачів, але ми можемо тільки рекомендувати ці проекти Раді, або всі або декілька, включити в порядок денний", - додав голова профільного комітету.

Тому, за його словами, члени комітету проголосували за те, щоб зняти всі законопроекти з порядку денного засідання. Також вказується, що термін подачі альтернативних законопроектів ще не сплив.

Раніше народний депутат Мустафа Найєм повідомив про те, що комітет сьогодні відмовився розглядати законопроекти щодо незаконного збагачення.

Як відомо, 7 березня президент Петро Порошенко закликав парламентаріїв невідкладно прийняти нову редакцію статті про незаконне збагачення.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 КК України неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинуватості. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Подання до КСУ щодо конституційності статті 12 грудня 2017 року подали 59 депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії ", "Опозиційного блоку", груп "Відродження" і "Воля народу".

У ЄС висловили стурбованість у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, рішення КСУ розкритикували Світовий банк і "Велика сімка" (G7).

У НАБУ констатували, що змушені закрити 65 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі