У КМІС "третє місце" Рабіновича в своєму президентському рейтингу пояснили помилкою вибірки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У КМІС "третє місце" Рабіновича в своєму президентському рейтингу пояснили помилкою вибірки У КМІС заявили, що Рабинович не займав третє місце в президентському рейтингу © Вадим Рабинович/Facebook
На виборах президента України голова партії "За життя" не буде мати серйозних переваг перед Гриценком, Ляшком або Бойком.

Результати соцопитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) за листопад, згідно з яким третє місце в президентському рейтингу нібито посів Вадим Рабінович, були невірно витлумачені ЗМІ та громадськістю, заявив директор інституту Володимир Паніотто.

У своїй статті для DT.UA соціолог пояснив, що представлені інститутом цифри були взяті з рейтингу кандидатів у президенти по відношенню до всіх опитаних, і що критики опитування не врахували наданих інститутом даних про помилку вибірки.

"Насамперед хочу зазначити, що Рабинович зовсім не посів третє місце, як писали ЗМІ, відмінності з 3-го по 6-те місце не значимі. Для чого ми всюди пишемо похибку вибірки, чому ніхто не звертає на це уваги?! Рабинович розділив з 3-го по 6-те місце з Гриценком, Ляшком і Бойком", – заявив він.

Паніотто також надав порівняльну таблицю результатів свого дослідження з результатами аналогічного дослідження Цетру Разумкова, хоча уточнив, що списки кандидатів в них були різні, і що при професійному підході подібні дослідження не порівнюють.

"Тут до списку КМІС наш замовник чомусь уже не вніс Гройсмана і Кличка, натомість вони є в списку Центру Разумкова. А в списку Центру Разумкова немає Рабиновича, але є Тягнибок і Ярош (хоча на попередніх виборах Рабинович отримав більше, ніж Тягнибок і Ярош разом узяті)", – зазначив він.

За словами глави КМІС, у президентських виборах ключове значення має те, хто пройде до другого туру. В цьому питанні дані КМІС і ЦР збігаються, вказуючи на вихід у другий тур Порошенка і Тимошенко.

Нагадаємо, за даними соцопитування КМІС, якби вибори президента України проходили в середині листопада, то з усіх громадян України 10,1% проголосували б за Юлію Тимошенко, 8,7% - за Петра Порошенка, 5,5% - за Вадима Рабіновича, 5% - за Анатолія Гриценка, 4,4% - за Юрія Бойка, 4,4% - за Олега Ляшка, 3,4% - за Андрія Садового, 2,1% - за Олега Тягнибока, 1,4% - за Дмитра Яроша, 0,2% - за Андрія Білецького, за інших кандидатів - 1,9%, 6,2% - викреслили б усіх кандидатів, зіпсували б бюлетень, 19,2% - вирішили не брати участь у голосуванні, 27,4% - не визначилися, за кого голосувати.

Таким чином, якщо б ті, хто не визначився за кого голосувати, як зазвичай, не прийшли б на вибори, у голосуванні взяли б близько 47% всіх виборців і подані голоси розподілилися б наступним чином: 21,3% за Юлію Тимошенко, 18,5% - за Петра Порошенка, 11,7% - за Вадима Рабіновича, 10,5% - за Анатолія Гриценка, 9,4% - за Юрія Бойка, 9,4% - за Олега Ляшка, 7,2% - за Андрія Садового, 4,5% - за Олега Тягнибока, 3,1% - за Дмитра Яроша, 0,4% - за Андрія Білецького, за інших кандидатів - усього 4%.

Більше про результати останнього соцопитування КМІС і поширених помилках інтерпретації соціологічних даних читайте у статті Володимира Паніотто "Відмінності в соціологічних даних" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі