У ГПУ заперечують зникнення з рахунків "Ощадбанку" заарештованих у рамках "газової справи" грошей

Поділитися
У ГПУ заперечують зникнення з рахунків "Ощадбанку" заарештованих у рамках "газової справи" грошей Луценко обговорив із Ситником "зникнення" грошей Quickpace Limited © Flickr/Pictures of Money
Детективам НАБУ не покажуть засекречене рішення суду про спецконфіскацію коштів.

Заступник генпрокурора Євген Єнін повідомив про те, що гроші компанії Quickpace, заарештовані в рамках "газової справи", не зникали з рахунків "Ощадбанку". До них була застосована процедура спецконфіскації, і потім Верховна Рада визначила порядок їхнього подальшого використання.

"Рішенням Краматорського суду під час засудження одного з учасників злочинної організації була застосована спеціальна конфіскація щодо коштів, які знаходилися на рахунках компанії Quickpace в "Ощадбанку". Зазначені кошти, 156 млн доларів і приблизно 218 тис. грн, "Ощадбанк" напряму безпосередньо перерахував на рахунок Державної казначейської служби України. Подальша доля зазначених коштів була визначена вже Верховною Радою України, яка влітку цього року прийняла закон про зміни до державного бюджету, визначивши цільове використання цих коштів", - заявив Єнін на брифінгу в Києві в середу, 8 листопада.

Заступник генпрокурора запевнив, що ГПУ візьме до відома озвучену раніше НАБУ інформацію, щоб з'ясувати наявність зв'язку між рахунками компанії Quickpace і народним депутатом Олександром Онищенком, який переховується від українського правосуддя за кордоном.

Генеральний прокурор Юрій Луценко, у свою чергу, повідомив, що вже обговорив це питання з директором НАБУ Артемом Ситником.

"Я тільки що розмовляв з паном Ситником на предмет неприємної ситуації. Загальновідомим фактом є те, що з "Ощадбанку" та інших державних банків у ході виконання рішення по спецконфіскації коштів і майна злочинного угрупування Януковича було передано до держбюджету близько 1,5 млрд доларів коштів. У нас є довідки від "Ощадбанку" про те, що вони перерахували ці кошти, довідки казначейства про те, що ці кошти зараховані до держбюджету", - пояснив Луценко.

У той же час, генпрокурор вказав на неможливість надання детективам НАБУ доступу до рішенням суду про спецконфіскацію коштів, так як воно було засекречено.

"За моєю версією, детективи НАБУ вимагають від керівника "Ощадбанку" Пишного документи, які могли б знадобитися для атак на Україну. Для чого вони це роблять - нехай розбирається їх керівництво", - заявив Луценко.

Прес-служба Генпрокуратури опублікувала листування між Держказначейством і "Ощадбанком" про спецконфіскацію заарештованих коштів.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро повідомило про зникнення з рахунків ПАТ "Ощадбанк" близько 156,8 млн доларів США і 218,1 тис. грн, що належали компанії Quickpace Limited, пов'язаній з депутатом Олександром Онищенком, і були заарештовані за рішенням суду на рахунках у ПАТ "Ощадбанк" у рамках розслідування так званої "газової справи". За даними НАБУ 17 жовтня 2017 року гроші зникли з рахунків у ПАТ "Державний ощадний банк України".

У свою чергу, колишній народний депутат Олександр Онищенко в коментарі "Українській правді" повідомив, що не має відношення до заарештованих коштів компанії Quickpace Limited, а гроші були заарештовані Генпрокуратурою у 2014 році у справі про спецконфіскацію коштів екс-президента Віктора Януковича.

В "Ощадбанку" підтвердили, що кошти Quickpace Limited були переведені на рахунки Держказначейства згідно з судовим рішенням про спецконфіскацію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі