У ГПУ поскаржилися на відмову Саакашвілі надати зразки голосу для експертизи "плівок Курченка"

Поділитися
У ГПУ поскаржилися на відмову Саакашвілі надати зразки голосу для експертизи "плівок Курченка" У Луценка пригрозили Саакашвілі зміною запобіжного заходу
Заступник генпрокурора не виключив, що екс-президента Грузії можуть примусово доставити ло суду.

Лідер партії "Рух нових сил", колишній голова Одеської облдержадміністрації та екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі відмовився надавати Генпрокуратурі зразки свого голосу для проведення експертизи записів телефонних розмов із бізнесменом-утікачем Сергієм Курченком.

"Саакашвілі жодним чином не сприяє об'єктивному розслідуванню кримінального провадження, оскільки він вже кілька разів відкинув будь-які наші клопотання надати зразки свого голосу", - заявив заступник генерального прокурора Євген Єнін в інтерв'ю "5 каналу", яке демонструвалося ввечері у вівторок, 9 січня.

На думку заступника керівника ГПУ, поведінка Саакашвілі є непрямим підтвердженням того, що "розмова таки мала місце".

"Незабаром ми сподіваємося оприлюднити результати експертизи", - додав Єнін.

Він також заявив, що якщо політик ухилятиметься від участі в процесуальних діях та ігнорувати судові засідання, то йому може загрожувати примусова доставка ло суду і посилення запобіжного заходу.

"Кожна його дію протягом останніх тижнів тільки розширює маневр для правоохоронців. Тобто, буде це Грузія, буде це кримінальний процес в Україні, або ще якась третя опція, - вони тільки розширюються", - запевнив заступник генпрокурора.

Раніше прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган повідомила, що українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз СБУ проведено фоноскопічну експертизу, яка підтверджує справжність голосів на зафіксованих розмовах між Саакашвілі та Курченком.

Захист політика назвала результати експертизи сфальсифікованими.

Нагадаємо, Міхеілу Саакашвілі інкримінують порушення за ч.2 статті 256 КК (сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності).

Як заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, Міхеїл Саакашвілі вступив у змову з олігархом-втікачем Сергієм Курченком і за його гроші організовував низку акцій в Україні, метою яких було дестабілізувати ситуацію в країні. Зокрема, мова йде про не менш ніж 500 тисяч доларів США.

Пізніше Печерський районний суд Києва відмовився задовольнити клопотання прокуратури про обрання Саакашвілі запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Детальніше про скандал із затриманням Саакашвілі та його конфлікт із президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі