У Дуди розчаровані українсько-польськими переговорами

Поділитися
У Дуди розчаровані українсько-польськими переговорами У Польщі сподіваються, що заборону на ексгумацію буде скасовано найближчим часом © journalby.com
У Канцелярії президента Польщі заявили про те, що не отримали дозволу на ексгумацію польських поховань на території України.

Канцелярія президента Польщі Анджея Дуди розчарована результатами переговорів віце-прем'єрів України і Польщі щодо історичної суперечки, заявив глава канцелярії Кшиштоф Щерскі.

"Канцелярія президента Польщі глибоко розчарована результатами переговорів між заступниками прем'єр-міністрів України і Польщі", - йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті польського президента.

Вказується, що відсутність рішення української сторони про скасування заборони на ексгумацію поховань поляків на території України означає зниження рівня довіри та не відповідає мандату на переговори, який дали президенти Петро Порошенко і Анджей Дуда.

Щерскі сподівається, що заборону на ексгумацію буде скасовано найближчим часом "у зв'язку з прийнятими зобов'язаннями".

Нагадаємо, що віце-прем'єр-міністр Павло Розенко 16 січня зустрічався в Польщі з віце-прем'єром - міністром культури Польщі Петром Глинським.

"Підняли ряд важливих для українсько-польських відносин питань: загрози нового закону, права українців Польщі, відновлення зруйнованих пам'ятників, проведення спільних заходів: конференцій, пошукових робот... Діалог і спільна робота буде продовжена", - написав віце-прем'єр у Facebook.

Нагадаємо, що 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам'яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів". Він також повідомив про те, що відправив його для оцінки в Конституційний суд.

Незадовго до цього Верховна Рада прийняла заяву у зв'язку з польським законом, у якій засудила зміни до закону про Інститут нацпам'яті, наголошуючи на тому, що це суперечить змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Польщею.

Також ініціативу польських законотворців розкритикував Ізраїль, розцінивши її як можливість покарання тих, хто вижив під час Голокосту, за їхні свідчення. У зв'язку з цим, у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Шевченка "Польська війна з історією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі