У Брюсселі наполягають, щоб Україна прийняла безвізові закони вже зараз

Поділитися
У Брюсселі наполягають, щоб Україна прийняла безвізові закони вже зараз Йоханнес Хан розповів, про важливість прийняття законів безвізових © nahnews.org
Також необхідно виконувати вже прийняте законодавство.

Депутати Верховної Ради зобов'язані у найкоротші терміни прийняти всі закони, необхідні для введення безвізового режиму України з ЄС. Про це сказав сьогодні у Брюсселі єврокомісар з питань європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоханнес Хан, пише УНІАН.

"Європейська комісія допомагає в цьому. Але треба, щоб український парламент прийняв рішення таким чином, щоб були виконані всі необхідні критерії", – заявив Хан у рамках "Українського тижня" в Європейському парламенті.

Політик навів як приклад електронну систему декларацій. "Важливо, щоб це все було відкрито, яка ситуація з приватною власністю, це треба зробити зараз, а не в майбутньому", – зазначив Хан.

Він також висловив переконання в необхідності виконання вже прийнятого законодавства для реформування судової гілки влади, боротьби з корупцією, поліпшення інвестиційного середовища.

Нагадаємо, 25 лютого президент Петро Порошенко підписав безвізові закони про спеціальної конфіскації (4054), про прокуратуру (4055) і про Нацагентство з розшуку активів (4056).

У той же час, підписання закону про електронне декларування майна та доходів держслужбовців було відкладено.

Читайте також: Введення безвізового режиму з ЄС важливо для 57% українців

Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але і вказують на недоліки нових антикорупційних законів.

Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радою закон про електронне декларування майна та доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".

Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Одним із завдань НАПК є контроль за деклараціями чиновників і відповідністю їх офіційних доходів способу життя.

Однак Кабмін призначив лише трьох із п'яти членів Агентства. До того ж його голова депутат Віктор Чумак, склав з себе повноваження глави НАПК, заявивши, що початок роботи Агентства блокується.

Приймаючи необхідні для безвізового режиму з ЄС антикорупційні закони, депутати нерідко вносять туди правки, які нівелюють ефективність механізмів боротьби з корупцією. Детальніше про це читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Пеклун "Закони опору та протидії: як євроінтеграція долала депутатську жадібність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна."

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі