У 9-ту річницю Майдану у Києві влаштують "історичну реконструкцію" Помаранчевої революції

Поділитися
У 9-ту річницю Майдану у Києві влаштують "історичну реконструкцію" Помаранчевої революції У Києві влаштують "історичну реконструкцію" помаранчевої революції
Активісти громадських організацій мають намір 22 листопада перекрити Хрещатик і встановити там намети. Однак представники парламентської опозиції на Майдан виходити не мають наміру, щоб "не влаштовувати даремні концерти".

У Києві пройшло перше засідання організаційного комітету з відзначення дев'ятої річниці Помаранчевої революції. В оргкомітет в основному увійшли активісти громадських організацій, які пообіцяли 22 листопада вийти на майдан Незалежності і перекрити Хрещатик. Між тим представники найбільших опозиційних партій або не визначилися з форматом участі у святкуванні, або зовсім відмовилися виходити у цей день на Майдан.

Обговорити формат святкування дев'ятої річниці Помаранчевої революції у Києві зібралися представники громадських організацій "Комітет визволення політичних в'язнів", "Тризуб" ім. Степана Бандери", "Спільна справа", УНА-УНСО, "Євронаступ" і "Коаліція учасників помаранчевої революції", пише "Коммерсант-Україна".

"Влада вже готується до святкування революції - на Майдані починають монтувати ялинку", - заявив координатор Комітету визволення політв'язнів Микола Коханівський.

Координатор "Спільної справи" Олександр Данилюк повідомив, що представники "Спільної справи" вже подали заявку на проведення акції. 22 листопада вони мають намір влаштувати "історичну реконструкцію подій Помаранчевої революції - перекрити Хрещатик і встановлювати там намети. Варто відзначити, що учасники святкування річниці Помаранчевої революції минулого року також намагалися перекрити Хрещатик і встановити намети, однак їм цього зробити не вдалося через жорстку протидію міліції. У підсумку співробітники МВС затримали п'ять осіб.

Тим не менш, пропозиції голови громадської організації "Луганці" Сергія Коваленка були ще більш радикальними. "Якщо нас буде 10 тис., то треба відразу, не думаючи, штурмувати Кабмін і адміністрацію президента", - сказав він.

Після цього перший заступник голови "Тризубу" Андрій Тарасенко заявив, що він "проти євроінтеграції, і якщо вимогою акції буде лише євроінтеграція, то ми вийдемо тільки для захисту мітингувальників від озвірілого "Беркута", а якщо вимоги будуть ширшими - наприклад, національна революція, то ми будемо активно брати участь в організації подій".

Народний депутат Оксана Продан (УДАР) підкреслила, що прибула на зустріч у приватному порядку, і заявила, що "виходити у цей день треба". "Зрозуміло, що святкувати особливо нічого, однак якщо б не було Помаранчевої революції, то всю опозицію зараз взагалі знищили б. Тоді ми домоглися перемоги, і це треба пам'ятати", - пояснила вона.

Святкувати річницю Помаранчевої революції мають намір представники Конгресу українських націоналістів. "Звичайно, ми вийдемо на вулиці, бо нам є що сказати цій владі. Помаранчева революція проходила під гаслами євроінтеграції, з цими ж гаслами ми вийдемо і 22 листопада", - пообіцяв голова секретаріату партії Володимир Манько.

Прийдуть на Майдан і представники "Коаліції учасників помаранчевої революції" (КУПР). "Але у цей день треба влаштовувати не пісні і танці, а діяти жорстко. Річниця Майдану має стати першим кроком до повалення авторитарного режиму Віктора Януковича", - заявив голова КУПР Сергій Мельниченко. А Микола Коханівський заявив, що "цей день повинен стати черговим етапом боротьби за українську соборну державу, і ми зробимо все для цього".

Між тим інші націонал-демократичні та націоналістичні сили відзначати річницю Помаранчевої революції не планують. Так, представники всеукраїнського об'єднання "Свобода" запевнили, що не збираються виходити у цей день на Майдан. "Ми все ж вважаємо, що треба робити щось нове, а не нескінченно ностальгувати. Методи Помаранчевої революції вже не працюють, так що потрібно думати про те, як підняти людей на нову боротьбу, а не влаштовувати даремні концерти", - сказав народний депутат Андрій Іллєнко.

Схожої думки дотримується і голова партії "За Україну!", народний депутат В'ячеслав Кириленко ("Батьківщина"). За його словами, активістів "За Україну!" у цей день на вулиці не буде. "Треба виходити на Майдан тоді, коли почнуться фальсифікації на довиборах народних депутатів і в 2015 році, під час виборів президента. 22 листопада ми туди не підемо, бо у цей день ми будемо робити висновки з помилок Майдану і думати про те, як іти вперед", - пояснив Кириленко. У партії "Батьківщина" з планами щодо своїх дій на річницю Помаранчевої революції поки не визначилися. !zn

Читайте також:

Луценко розповів, як Ющенко "здавав" членів своєї команди

Азаров заявив, що Україна не має права на другу Помаранчеву революцію

Росія побоюється нової "Помаранчевої революції" в Україні

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі