Турист у Чорнобиль — ні ногою - Політика - dt.ua

Турист у Чорнобиль — ні ногою

25 листопада, 2011, 16:40 Роздрукувати Випуск №43, 25 листопада-2 грудня

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним наказ МНС про порядок відвідування зони відчуження Чорнобильської АЕС.

© stevart.com.ua

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним наказ МНС про порядок відвідування зони відчуження Чорнобильської АЕС. Цим документом було дозволено відвідування Чорнобильської зони громадянами України та іноземцями, що не передбачено законом про правовий режим цієї території, повідомляє відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.

«Зазначений позов було пред’явлено ще в червні поточного року у зв’язку з відхиленням МНС України протесту Генеральної прокуратури України на вказаний порядок. Суд визнав обґрунтованою позицію прокуратури про порушення вимог закону при його затвердженні міністерством», — цитує агентство «Інтерфакс-Україна» повідомлення ГПУ.

«Крім того, затвердженою постановою Кабінету міністрів України від 20.12.2000 порядком видачі спеціальних дозволів на здійснення окремих видів діяльності на території зони відчуження та зони беззастережного (обов’язкового) відселення такого виду діяльності не передбачено», — зазначається в повідомленні відомства.

МНС своїм наказом від 18 лютого 2011 р. №159 затвердило порядок відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони обов’язкового відселення через туроператорів. МНС стверджує, що цей порядок було погоджено з Міністерством охорони здоров’я України, Державною інспекцією ядерної регуляції, Службою безпеки України та Міністерством закордонних справ. Міністерство юстиції України перевірило його на відповідність чинному законодавству України, і за результатами експертизи було ухвалено рішення про державну реєстрацію цього акта.

Однак Генеральна прокуратура України 10 травня внесла протест на порядок — як такий, що, на її думку, не відповідає чинному законодавству України.

Шостого червня Генпрокуратура подала адміністративний позов до Окружного адміністративного суду Києва щодо визнання протиправним і скасування зазначеного порядку.

У свою чергу, на прес-конференції у п’ятницю керівник Державного агентства України з управління зоною відчуження Володимир Холоша повідомив, що відвідування зони відчуження Чорнобильської АЕС стане можливим після другого грудня 2011 року. В.Холоша також зазначив, що другого грудня офіційно буде опубліковано нові правила відвідування зони, після чого уможливиться таке відвідування.

«Ми про туризм узагалі не ставимо питання. Ми кажемо про використання права громадян, як вітчизняних, так і іноземних, на отримання інформації та на відвідування зони», — сказав він. При цьому В.Холоша особливо підкреслив, що «туристів у зоні не буде, будуть відвідувачі».

Глава відомства уточнив, що, відповідно до нових правил, для відвідування зони відчуження потрібно буде подати письмовий запит до Державного агентства з управління зоною відчуження за десять днів до самого відвідування. У письмовому запиті мають бути зазначені координати людини, яка бажає відвідати зону відчуження, громадянство, мета і терміни відвідування, характер інформації, яку мають намір отримати під час відвідування зони, а також письмове підтвердження того, що людина не має юридичних протиріч для відвідування зони відчуження.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво