ЦВК: До 4 листопада мають бути встановлені результати виборів - Політика - dt.ua

ЦВК: До 4 листопада мають бути встановлені результати виборів

14 січня, 2011, 12:20 Роздрукувати

Територіальні виборчі комісії мають встановити результати виборів у регіонах не пізніше 4 листопада, тобто не пізніше, ніж на п'ятий день з дня виборів.

Територіальні виборчі комісії мають встановити результати виборів у регіонах не пізніше 4 листопада, тобто не пізніше, ніж на п'ятий день з дня виборів.

Про це у понеділок, 25 жовтня, йде мова у затвердженому Центральною виборчою комісією роз'ясненні щодо встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад у багатомандатному виборчому окрузі.

Відповідно до Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», до складу місцевих рад увійдуть місцеві організації політичних партій, що отримали три і більше відсотків голосів виборців від загальної кількості громадян, які взяли участь у голосуванні у відповідному багатомандатному виборчому окрузі.

У разі отримання декількома виборчими списками однакової кількості депутатських мандатів черговість внесення відомостей до протоколу визначається за черговістю місцевих організацій партій у виборчому бюлетені для голосування на виборах депутатів відповідної ради в багатомандатному виборчому окрузі.

Встановлення результатів виборів має відбуватися в режимі засідання виборчих комісій, а протокол про встановлення результатів повинні підписати голова, заступник голови, секретар комісії та інші члени комісії, присутні на засіданні, і він має бути завірений печаткою виборчої комісії.

Згідно з роз'ясненням ЦВК, непідписання протоколу окремими членами виборчої комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу.

Протокол складається у двох примірниках, кожен з яких прошнуровується і скріплюється печаткою виборчої комісії.

До протоколу додаються, за наявності, виражені в письмовій формі окремі думки членів виборчої комісії, заяви і скарги на порушення порядку встановлення результатів виборів виборчою комісією та рішення, які комісія ухвалила в результаті їхнього розгляду.

Перший примірник протоколу зберігається у виборчій комісії, другий невідкладно вивішується для загального ознайомлення у приміщенні виборчої комісії.

На прохання кандидатів у депутати, включених до виборчих списків, уповноважених осіб місцевих організацій партій, офіційних спостерігачів від місцевих організацій партій їм видаються копії протоколу.

Нагадаємо, 11 вересня в Україні стартувала виборча кампанія з місцевих виборів. Вибори пройдуть у всіх регіонах країни, окрім Києва та Тернополя, де міськради (а в столиці - і мер) були обрані в позачерговому порядку.

Місцеві вибори відбудуться 31 жовтня 2010 року.

За матеріалами УНІАН

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >