ЦІНА РЕСУРСУ

Поділитися
Якщо футбольний матч починається при рахунку 0:7, то і судити, і грати вже можна чесно. Все одно переможе найсильніший.....

Якщо футбольний матч починається при рахунку 0:7, то і судити, і грати вже можна чесно. Все одно переможе найсильніший...

Хтось сказав

Деякі газети інколи публікують матеріали під грифом «Кореспондент отримав завдання...» Поринувши в гущу реального життя, справді починаєш у ньому щось розуміти.

Автор цих рядків від газети, яка регулярно його публікує, ніякого завдання не отримував. Та оскільки так уже сталося, що «великі перегони» повз нього не пройшли, є привід поділитися науковим результатом — досить вірогідно визначеним розміром «ресурсу» (префікс виберіть самі), що допомагає безумовним фаворитам перемогти напевно і зробити свою перемогу ще безумовнішою.

Адже фаворит — тому і фаворит, що, окрім виборців, його підтримує хтось (щось) іще. Причому підтримує досить «вагомо, грубо, зримо», на тлі чого власне голосування через непотрібність може навіть і згубитися. Щоб уникнути недозволенних узагальнень, зробимо застереження: йдеться про дослідження, як написали б у дисертації, на прикладі виборів до міськради в східноукраїнському регіоні.

Зробимо застереження ще істотніше: на розподіл місць в окрузі, про який піде мова, «ресурс» не вплинув узагалі. Тож авторові дуже приємно, що програв він чесно. Просто на випадок його чесної ПЕРЕМОГИ (замість чесної поразки) поруч чергував той самий «ресурс», щоб усе розставити по місцях. Наразі, щоправда, його послуги не знадобилися, оскільки переможець без нього виграв би теж, а тому — ніби даремно метушився. Але принципово це нічого не міняє. Адже сам факт стояння «ресурсу» неподалік, його чергування «на чатах» — примітний усе одно.

Отже, у тридев’ятому царстві близький до відомого блоку переможець на виборах до міськради набрав голосів більше, ніж найближчий суперник, скажімо, на 8%, і ніж наступний претендент, теж, скажімо, на 9%. І все б нічого, якби 9 із приблизно 10 дільниць цього округу не давали переваги трохи інші — 1% і 2% відповідно. А додаткові 7% переваги випадково вигулькнули за рахунок приблизно однієї-єдиної дільнички, по якій переможцю пощастило набрати голосів стільки ж, скільки на чотирьох інших дільницях такої самої чисельності разом узятих. Ясна річ, за такого підстрахування на інших дільницях вибори можна було вже й не проводити.

Тобто для перемоги досить лише мати, наприклад, автобус (чи то з людьми, чи то з бюлетенями, чи то просто з «ресурсом»), який просто привезе належні 7%.

А потім «нехай невдаха плаче», розмахуючи руками після бійки і щось бурмочучи про одну дуже дивну дільницю. Йому завжди можна пояснити: був би ти попереду на 8% — то й виграв би. Дехто ж виграв...

P.S. Тільки не треба гадати, що під міськрадою автор розумів парламент, а під дільницею — якусь (теж, може, східну) область. Що, мовляв, «зелені-жінки-за єдУ» кривдили «наших» (і не «наших») за тією ж самою схемою, і що навіть відсоток у результаті додавався схожий. Нічого такого автор на увазі не мав і мати не хоче. Ну навіщо, скажіть на милість, йому мати ще й це?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі