ТРИЗУБ — НА ДВОРОГОГО ЗУБРА - Політика - dt.ua

ТРИЗУБ — НА ДВОРОГОГО ЗУБРА

6 грудня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №47, 6 грудня-13 грудня

На південно-західному кордоні України з’явилася міна уповільненої дії, бікфордів шнур якої тягнеться у Бухарест...

На південно-західному кордоні України з’явилася міна уповільненої дії, бікфордів шнур якої тягнеться у Бухарест. «Запальничку» до нього вже піднесено.

На Буковині — генеалогічний бум. Багато хто гарячково вивчає свій родовід і вишукує документи на підтвердження того, що сім’я, рідні проживали на буковинській землі ще до 1940 року, коли тут панувала Румунія. Колишнім підданим Румунського королівства або їхнім нащадкам Бухарест пропонує сьогодні повернутися в лоно Romгnia Mare і, помінявши українській паспорт на румунський, змінити громадянство. При цьому офіційні румунські речники запевняють, що ніякого політичного підтексту така акція не має — лише тільки мало не батьківське піклування про сусідів-українців, яким у Європі не дуже затишно з українськими документами. А от з румунськими — дороги відкриті, принаймні, де діє Шенгенська угода.

Охочих змінити громадянство виявилось так багато, що, за словами віце-консула Румунії у Чернівцях Лівіу Лучіана Аврама, з листопада і протягом наступних півроку Румунія не прийматиме заяви на отримання подвійного громадянства від жителів Чернівецької області, оскільки з тими, що вже надійшли, відповідні інстанції впоратись не годні.

Прискорити справу з оформленням румунських документів взялися вже й усілякі шахраї. За інформацією відділу громадянства, паспортної реєстрації і міграційної роботи УМВС України в Чернівецькій області, нещодавно на румуно-угорському кордоні затримано двох українців-буковинців, які прямували на Захід з фальшивими румунськими паспортами. Про те, що документи у них фальшиві, вони дізналися лише під час поліцейської перевірки і дуже обурювалися, бо сплатили за них одній поважній пані у Сучаві (Румунія) мало не 4 тисячі євро.

З кандидатством Румунії в члени НАТО представники офіційного Бухареста в Україні стали набагато сміливішими і відверто заявляють, що не вбачають в діях своєї країни втручання у внутрішні справи України. «Право громадян проживати зі своїми сім’ями у будь-якій країні гарантоване 13 статтею Декларації прав людини», — наголосив днями на конференції з нагоди свого призначення новий генеральний консул Румунії у Чернівцях професор Ромео Сендулеску. Цікаво, що його призначення якраз саме збіглося з днем приєднання в 1918 році, після розпаду Австро-Угорської імперії, Буковини до Румунії. Але що ще цікавіше, до того, як приїхати у Чернівці, пан Сендулеску був аташе з питань культури та першим співробітником Посольства Румунії у Республіці Молдова, де тижні два тому парламент після бурхливих дебатів таки ухвалив подвійне громадянство. Воно вже давно діє в Румунії, але ще заборонене в Україні.

Своє ставлення до обміну паспортів із зображенням тризуба на паспорти з дворогим зубром (геральдичний символ румунської держави) гучно висловили члени деяких партій та громадських организацій. Вони пікетували консульство Румунії у Чернівцях, розгорнувши плакати «Геть руки від України!» Чим можуть закінчитися подібні обміни, підтримувані асиміляційною політикою сусідньої держави, вже продемонстрував світові сумний досвід Югославії.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >
Вам також буде цікаво