Третя сесія роботи Ради почнеться 4 лютого

Поділитися
Третя сесія роботи Ради почнеться 4 лютого
Депутати затвердили календарний план третьої сесії.

Під час пленарного засідання, 16 січня, Верховна Рада прийняла законопроєкт №2745, і тим самим затвердила календарний план проведення третьої сесії роботи парламенту. За таке рішення проголосували 305 народних депутатів.

Так, третя сесія Ради ІХ скликання почнеться 4 лютого і триватиме до 17 липня 2020 року. У проєкті календарного плану передбачено 12 тижнів для пленарних засідання, сім тижнів для роботи в комітетах.

Ще п'ять тижнів парламентарі повинні приділити для роботи з виборцями. Для "години запитань до уряду" депутати виділили 12 годин.

Раніше повідомлялося про те, що на початку третьої сесії роботи Ради на розгляд у парламент внесуть законопроєкт про референдум.

У 2018 році Конституційний суд України визнав неконституційним ухвалений за часів Віктора Януковича закон "Про всеукраїнський референдум" від 6 листопада 2012 року.

Закон передбачав, що предметом референдуму можуть бути питання про схвалення нової редакції Конституції, внесення змін до Конституції, скасування, втрату дії або визнання недійсним закону про внесення змін до Конституції, про зміну території України, про прийняття чи скасування закону або внесення змін до чинного закону; з будь-якого питання, за винятком тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією. Результати народного волевиявлення на всеукраїнському референдумі визнавалися обов'язковими. Експерти відзначали, що прийнятий законом порядок прийняття нової Конституції та порядок внесення змін до Основного Закону не відповідає конституційним положенням.

У 2013 році Венеціанська комісія оцінила закон за запитом голови Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Андреса Геркеля. Таким чином, було встановлено, що дозвіл виносити на референдум питання внесення змін до Конституції або нову Конституцію може порушити конституційну стабільність і законність в Україні. У комісії також заявили про те, що даний закон не повністю відповідає міжнародним стандартам щодо питань, які можуть бути винесені на референдум за народною ініціативою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі