Transparency International наполягає на створенні в Україні антикорупційного суду, а не палати

Поділитися
Transparency International наполягає на створенні в Україні антикорупційного суду, а не палати Міжнародна організація нагадала про зобов'язання Києва перед ЄС і МВФ щодо реформи судової системи © Андрій Товстиженко, DT.UA
Українці не довіряють чинній судовій системі. Не довіряють їй і західні партнери України, і косметичні реформи нічого не змінять.

Міжнародна організація Transparency International закликає Україну створити незалежний спеціалізований антикорупційний суд, а не палату в рамках наявної системи.

"Президент України Петро Порошенко заявив, що в рамках діючої судової системи має бути створена антикорупційна палата. Але це не допоможе ні з нинішнім відставанням у розгляді справ, ні з довірою українців", - сказано в заяві, оприлюдненій на сайті організації у середу, 20 вересня.

У Transparency International нагадали, що створення антикорупційних судів є одним із зобов'язань України перед Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом.

"Україна має створити незалежний антикорупційний суд, щоб не допустити, щоб зв'язки і кумівство впливали на правосуддя в Україні. Президент Порошенко розуміє актуальність ситуації, однак його пропозицію про створення палати у нинішній судовій системі не спрацює. Люди не вірять, що судова система привтягне чиновників до відповідальності, оскільки суди в минулому вже цього уникали", - підкреслив голова правління організації Хосе Угас.

За інформацією TI, українські суди досі не почали слухання у 26 з 86 справ, за якими детективи Національного антикорупційного бюро завершили досудове слідство. А від тих справ, які знаходяться на розгляді в судах, люди не чекають вражаючих результатів.

"На відміну від багатьох європейських держав українська судова система має репутацію залежної й несправедливої", - констатували в організації.

"В антикорупційного суду немає прийнятної альтернативи. За наявності належної політичної волі з боку президента і парламенту суд може бути створений досить швидко. Політична воля є ключовим інгредієнтом, і саме його нам не вистачає зараз", - констатував голова правління Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

В організації висловили переконання, що для створення незалежного антикорупційного суду України, судді повинні бути обрані шляхом відкритого конкурсу, а в процесі відбору повинні брати участь міжнародні партнери.

Крім того, судді повинні бути забезпечені високими зарплатами і гарантіями безпеки для них і їх сімей.

Наприкінці травня нинішнього року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Україні не потрібен новий антикорупційний суд, замість цього краще створити антикорупційну палату в існуючому суді. Тоді ж народний депутат Сергій Алексєєв з фракції Блоку Петра Порошенка зареєстрував у парламенті законопроект № 6529, який пропонує створити антикорупційні палати або спеціалізацію у всіх судах, а окремого антикорупційного суду - не створювати взагалі.

Під час форуму YES президент Петро Порошенко зазначив, що антикорупційні суди є хіба що в Уганді й Малайзії. І створювати такі суди в Україні занадто довго і неефективно. Тому краще створити антикорупційну палату у вже існуючої судової системе. Колишній держсекретар США Джон Керрі заперечив Порошенку, сказавши, що в його країні всі суди антикорупційні.

"Створення антикорупційних палат - це новий фасад для корупційної безкарності. Антикорупційні палати не передбачають головного - незалежної відбору нових суддів. У палатах залишаться старі судді, які зараз блокують справи НАБУ. Навіть якщо будуть оголошені конкурси на посади антикорупційних суддів, обирати їх будуть друзі президента і судді часів Януковича", - вважає експерт Центру протидії корупції та Антикорупційної групи "Реанімаційного пакету реформ" Анастасія Красносільська.

Детальніше про Антикорупційне суді читайте в матеріалі Анастасії Красносільської "Антикорупційні судді: імітація або інституціоналізація?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі