Трамп не дивився публічні слухання про себе, оскільки вважає, що досить звіту

Поділитися
Трамп не дивився публічні слухання про себе, оскільки вважає, що досить звіту Слухання з імпічменту розділили американське суспільство
Перший день публічних слухань щодо імпічменту викликав бурхливу реакцію в американському суспільстві

Президент США Дональд Трамп не наважився подивитися по телевізору слухання щодо свого імпічменту. Трамп, який зібрався опублікувати стенограму своєї першої телефонної розмови з Зеленським, знаходився в Овальному кабінеті на нарадах, а не дивився публічні слухання з імпічменту, повідомила в середу прес-секретар Білого дому Стефані Грішем.

"Він в Овальному кабінеті на нарадах. Не дивиться. Він працює", - повідомила Грішем журналістам після зустрічі з президентом.

Як відзначає агентство Associated Press, сам Трамп заявив журналістам під час зустрічі з турецьким президентом Реджепом Тайіпом Ердоганом, що він "занадто зайнятий для того, щоб стежити за першими відкритими слуханнями, проте впевнений, що отримає звіт про слуханнях, які він називає "полюванням на відьом".

Перший день публічних слухань щодо імпічменту викликав бурхливі обговорення в американському суспільстві. Як і передбачалося, республіканці і співчуваючі вважають слухання марною тратою часу, яка ні до чого не призведе, а демократи і їх прихильники впевнені, що свідчення обох свідків підтверджують, що Трамп зловживав владою свого офісу заради власної політичної вигоди. У центрі уваги, переважно, Україна та її президент Зеленський.

Систематизуючи вимовлене в перший день слухань Washington Post повідомляє, що у своїй заяві заступник помічника держсекретаря Джордж Кент сказав:

"Було несподівано і вкрай неприємно спостерігати, як деякі американці, зокрема ті, хто об'єднався з корумпованими українцями в гонитві за приватними програмами, почали напади на відданих державних службовців, що просувають інтереси США в Україні. На мою думку, ці напади підірвали національні інтереси США та України та нанесли шкоду нашим важливим двостороннім відносинам".

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Білл Тейлор повторив цю думку, вказавши на "злісну історію про викривачів, пана Джуліані, побічні канали, послуги за послугу, корупцію і втручання у вибори. У цій історії Україна - просто об'єкт".

Однак Тейлор спробував підкреслити, як це зробив Кент: "Але є й інша українська історія - позитивна. У цій другій історії Україна є суб'єктом". Це було основною ниткою в показаннях професійних чиновників: люди не вважають Україну просто пішаком, а швидше життєво важливим партнером.

31 жовтня Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства.

Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Конгресмени вже допитали колишнього спецпредставника Держдепартаменту Курта Волкера, експосла США в Україні Марі Йованович, тимчасового повіреного Вільяма Тейлора, колишнього радника Трампа з питань Росії Фіону Гілл, співробітників Держдепартаменту Джорджа Кента і Філіпа Рікера, голову представництва США в ЄС Гордона Сондланда, співробітника Ради безпеки Олександра Віндмана, а також заступника держсекретаря Девіда Гейла. Їхні свідчення переконали демократів в обґрунтованості імпічменту.

Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі