Томенко пропонує позбавити депутатів прикметника «народні» - Політика - dt.ua

Томенко пропонує позбавити депутатів прикметника «народні»

5 лютого, 2011, 11:53 Роздрукувати

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що оскільки в Україні де-факто відсутні «народні депутати», то цей термін потрібно ліквідувати в Конституції і де-юре.

 

 
Про це Томенко заявив у суботу, 5 січня, під час зустрічі з представниками Всеукраїнської зимової законодавчої школи «Шлях до успіху молодого юриста», яка відбулася в ході його робочої поїздки в Закарпатську область.
 
 
За словами Томенка, кажучи про ефективний законодавчий процес в Україні, потрібно дотримуватися або європейської, або радянській моделі парламентаризму. На думку віце-спікера, український парламентаризм на  даний час знаходиться між радянською та європейської моделями.
 
Томенко зазначив, що радянська модель так званих «народних депутатів», які приїжджають раз на півроку для того, щоб затвердити рішення партії, і працюють на громадських засадах, очевидно, неефективна, і не може бути повернена. «Водночас рецидивом цієї радянської моделі є наявність у Конституції статті про те, що Верховна Рада України складається з 450 народних депутатів. Я не бачив жодного народного депутата у Верховній Раді, оскільки природоутворення парламенту і характер діяльності нинішніх депутатів точно не співвідносяться з терміном «народний», - сказав він.
 
 
Європейська модель, за словами Томенка, передбачає активну професійну роботу в парламенті. «Так само в сьогоднішньому парламенті не так багато і професійних депутатів у сенсі того, що вони повністю підготовлені та працюють на постійній основі як законотворці», - додав віце-спікер.
 
На переконання Томенка, Україна повинна була б піти європейським шляхом, і це означає, що депутатів має обирати не лише суспільство на виборах, а депутати мають пройти професійну школу підготовки, і не вчитися в парламенті, як працювати в законодавчому процесі.
 
«Очевидно, що при внесенні змін до Конституції України потрібно ліквідувати термін "народний депутат", оскільки ми рухаємося до європейської моделі і у Верховній Раді мають працювати депутати Верховної Ради, тобто люди, які професійно підготовлені до постійної законодавчої роботи і які пройшли відбір через політичні партії та українське суспільство», - сказав Томенко.
 
За матеріалами УНІАН
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >