Томенко нагадав, що реорганізація «Нафтогазу» заборонена законом - Політика - dt.ua

Томенко нагадав, що реорганізація «Нафтогазу» заборонена законом

3 вересня, 2011, 07:43 Роздрукувати

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко заявляє, що реорганізація і ліквідація НАК «Нафтогаз Україна» прямо суперечить закону і є загрозою економічній незалежності України.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як повідомляє прес-служба М. Томенка, про це він сказав, коментуючи дискусію про можливість ліквідації НАК «Нафтогаз Україна».

Прем'єр-міністр Микола Азаров 2 вересня зробив відповідне оголошення, а президент України Віктор Янукович доручив уряду до 1 жовтня 2011 року забезпечити підготовку та подати на розгляд Керуючої ради Комітету з економічних реформ проект програми реформування НАК «Нафтогаз Україна».

М. Томенко нагадав, що в лютому 2007 року Верховна Рада прийняла внесення змін до закону «Про трубопровідний транспорт» (щодо підприємств магістрального трубопровідного транспорту), ініціаторами якого були Юлія Тимошенко та Олександр Турчинов.

Даним законом передбачено, що «реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, а також їх приватизація забороняються.

Відчуження основних фондів державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, передача їх з балансу на баланс, в концесію, оренду, лізинг, заставу, управління, передача до статутного фонду інших юридичних осіб основних фондів та акцій таких підприємств, вчинення інших правочинів, які можуть призвести до відчуження основних фондів та акцій цих підприємств, а також основних фондів та акцій НАК «Нафтогаз Україна», дочірніх та заснованих нею підприємств і газосховищ забороняються, крім випадків, коли результатом таких дій є створення державних підприємств, 100 відсотків яких є у державній власності України» .

«У таких умовах, якщо українська влада піде на анонсований 2 вересня крок, це вимагає, як мінімум, відповідного рішення Верховної Ради України шляхом внесення змін до закону», - підкреслив віце-спікер.

Крім того, М. Томенко зазначив, що «якщо влада піде на таке рішення, це буде одним з елементів загрози економічній незалежності України», оскільки цю ідею російська сторона виношує з перших років незалежності України.

М. Томенко нагадав, що за згаданий закон проголосували 430 народних депутатів і жодного проти. «Це закон абсолютного консенсусу всіх українських політиків», - підкреслив він.

М. Томенко назвав очевидним, що опозиція робитиме все можливе, щоб переконати владу в помилковості та антидержавності такого кроку. Він підкреслив, що якщо таке рішення буде прийнято, «то це буде друге за значенням рішення про зраду національних інтересів після так званих Харківських угод».

За матеріалами: УНІАН /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >