Токсичну речовину "Новачок" включено до Конвенції із заборони хімічної зброї

Поділитися
Токсичну речовину "Новачок" включено до Конвенції із заборони хімічної зброї Тепер цю речовину заборонено у всьому світі
"Новачок" був розроблений Радянським Союзом під час холодної війни

Ініціатива європейських держав про внесення нервово-паралітичної речовини "Новачок" в список заборонених знайшла законність: речовина визнано таким.

Держави-члени Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтримали включення нервового агента "Новачок" до Конвенції із заборони хімічної зброї. Про це повідомляє AP , передає Кореспондент.

Рішення про включення нервово-паралітичної речовини "Новачок" до Конвенції з хімічної зброї було прийняте консенсусом на щорічній нараді 193 держав-членів організації. Новичок прирівнюється до таких агентів, як зарин, рицин та іприт, у так званому Списку 1 Конвенції.

Цю зміну, яка набуде чинності через 180 днів, було запропоновано Сполученими Штатами, Канадою і Нідерландами. Протягом декількох місяців обговорень, що передували зустрічі на цьому тижні, Росія спочатку заперечувала проти пропонованих змін, але пізніше зняла заперечення після того, як вона також запропонувала додати хімічні речовини в заборонений список. Пропозицію Москви також було прийнято консенсусом.

Конвенція, яка забороняє виробництво і застосування хімічної зброї, вступила в силу в 1997 році.

Новичок був розроблений Радянським Союзом під час холодної війни.

Нагадаємо, що в березні 2018 року на території Великобританії нервово-паралітичною речовиною "Новачок" були отруєні колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його донька. Пізніше аналогічною речовиною отруїлися жителі Еймсбері Чарлі Роулі і Дон Стерджес. Жінка померла в лікарні, а чоловік прийшов до тями.

Лондон впевнений в причетності Росії до інциденту. В отруєнні Скрипалів звинуватили російських громадян Олександра Петрова і Руслана Бошірова.

При цьому Москва стверджує, що не має нічого спільного з подією в Солсбері.

Нагадаємо, ОЗХЗ завершила розслідування інциденту в британському Солсбері, де 5 березня нервовопаралітичною речовиною "Новачок" були отруєні екс-співробітник ГРУ Сергій Скрипаль і його донька.

У відповідь на замах на Скрипалів британський уряд ініціював висилку 23 російських дипломатів, до неї приєдналися країни НАТО, Європейського союзу та їхні партнери. Солідарність з Великою Британією висловили близько 30 держав, які вислали майже 150 російських дипломатів.

Крім того, анульовано акредитацію семи російських представників при НАТО.

Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте у матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі