ТКГ провела переговори у відеоформаті: жодних документів не підписували - ОП

Поділитися
ТКГ провела переговори у відеоформаті: жодних документів не підписували - ОП Зустріч у Мінську, на якій Єрмак і Козак домовилися створювати консультативна рада, скасували через коронавіруса © Ірина Геращенко/Facebook
Українська сторона зосередилася на питаннях безпеки і звільнення заручників.

Черговий раунд консультацій Тристоронньої контактної групи в четвер, 26 березня, як і повідомляло ZN.UA, відбувся у форматі відеоконференції. В Офісі президента підкреслили, що ніяких документів на засіданні не підписували.

Українські переговорники піднімали питання, які стосуються ситуації з безпекою в зоні проведення операції Об'єднаних сил, а також звільнення заручників, які утримують бойовики ОРДЛО.

Українська сторона підтвердила відданість стійкого припинення вогню в зоні бойових дій і закликала інших учасників ТКГ підтримати цю ініціативу.

На Банковій повідомили, що робота над узгодженням списків для взаємного звільнення утримуваних осіб триває. Крім того, ведуться консультації про додаткові ділянках розведення "з урахуванням, насамперед, гуманітарних критеріїв".

Зазначимо, що заплановану на 25 березня зустріч у Мінську скасували через коронавірус. Саме на цей день було заплановано підписання рішення ТКГ про створення консультативної ради.

Читайте також: Громадські організації Донбасу звернулися до політиків з приводу ймовірного створення консультативної ради

Як повідомлялося, на зустрічі ТКГ 11 березня за участю голови ОП України Андрія Єрмака і заступник глави АП РФ Дмитра Козака було підписано протокол про створення консультативної ради при ТКГ.

ZN.UA опублікував фотокопію протоколу з рішенням про створення консульативного ради. До неї планують включити по 10 представників України і ОРДЛО. Створення цього органу фактично зафіксує суб'єктність ОРДЛО. При цьому Росія увійде до Ради не як країна-агресор, а у вигляді так званого "спостерігача-гаранта" нарівні з Францією, Німеччиною та ОБСЄ.

Оглядач ZN.UA Тетяна Силіна констатувала, що рівний статус України і представників незаконних збройних формувань – це "те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена свого часу Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати".

Проте за версією кернівника Офісу президента Андрія Єрмака, у цій нібито "не йдеть про правове визнання представників ОРДЛО і прямих переговорів з ними".

На неприпустимість прямих переговорів з бойовиками вказали чимало українських політиків, волонтерів, ветеранів, еспертів-міжнародників і представники громадянського суспільства.

Категорично проти висловилися парламентські фракції "Голосу" і "Європейської Солідарності". Звернення до президента підписали 60 членів фракції "Слуги народу", частина з них згодом відкликали свої підписи і видалили пости в Facebook.

Детальніше про процеси у фракції "Слуги народу" читайте в статті Інни Ведернікової "Холодний душ для президента".

Про катастрофічні для України наслідки, до яких призведе створення консультативної ради та легітимізація бойовиків, читайте в матеріалі "Технологія.ру для влади.Зе" Михайла Гончара, Володимира Горбача, Віталія Мартинюка і Сергія Савченка ув ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі