Тимошенко лідирує в президентському рейтингу – КМІС

Поділитися
Тимошенко лідирує в президентському рейтингу – КМІС Менш ніж за рік до виборів рейтинги більшості кандидатів у президенти не перевищують 10%. Різниця між претендентами мінімальна
Респондентам давали два списки: без Вакарчука та Зеленського і з ними. Також розрахували антирейтинги кандидатів.

Якби президентські вибори в Україні відбувалися в середині червня і в списках не було Святослава Вакарчука і Володимира Зеленського, то з усіх громадян України 11,2% проголосували б за Юлію Тимошенко, свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології. Водночас за Анатолія Гриценка готові проголосувати 7,9% виборців. При цьому у нього найбільший показник при другому виборі (5,7%) і низький антирейтинг (4,5%). Зазначимо, що антирейтинг Тимошенко складає 22,3%, а чинного президента Петра Порошенка - 48,3%.

Далі йдуть Олег Ляшко (6,5%), Юрій Бойко (5,2%), Петро Порошенко (5,2%), Вадим Рабінович (4,1%), Андрій Садовий (1,9%), Олег Тягнибок (1,3%), за інших кандидатів – загалом віддали б голоси 6%, 9,4% – викреслили б усіх кандидатів, зіпсували б бюлетень, 11,9% – вирішили не брати участь у голосуванні, 28,3% – не визначилися, за кого голосувати, 1,1% – відмовилися відповідати на запитання.

Як зазначається в повідомленні КМІС, з цих кандидатів більше, ніж інші, враховуючи статистичну похибку, має Тимошенко. Другу сходинку скоріше ділять Гриценко і Ляшко, третю – Бойко, Порошенко, Рабінович.

Також респондентам ставилися такі запитання про перший, другий вибір та кандидата, за якого не голосуватимуть за жодних обставин.

КМІС

Якби в списках були також Вакарчук і Зеленський, то з усіх громадян 10,5% проголосували б за Тимошенко, 6,8% – за Гриценка, 5,8% – за Ляшка, 5,5% – за Бойка, 4,6% – за Порошенка, 4,5% – за Зеленського, 4% – за Рабіновича, 4% – за Вакарчука, 1,5% – за Тягнибока, 1,3% – за Садового, за інших кандидатів – загалом 5,5%, 7,9% – викреслили б усіх кандидатів, зіпсували б бюлетень, 9,4% – вирішили не брати участь у голосуванні, 26,9% – не визначилися, за кого голосувати, 1,8% – відмовилися відповідати на запитання.

Як зазначається в повідомленні КМІС наразі усі партії/кандидати мають доволі низький рівень підтримки. Рейтинг окремих партій/політиків не перевищує 11,5% серед усього дорослого населення України і разом з цим відрив від партії/кандидата-лідера на другому місці – менший за 3,5%. "Тому в умовах активізації передвиборчої кампанії і враховуючи високий динамізм ситуації в країні, електоральні настрої можуть істотно змінитися", - йдеться в повідомленні.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування з 7 по 21 червня 2018 року серед 2005 респондентів по всій Україні окрім окупованих територій. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Позачергові вибори президента України пройшли 25 травня 2014 року. Переможцем вже в першому турі став Петро Порошенко, за якого проголосували 54,7% виборців, Юлія Тимошенко отримала 12,81%, Олег Ляшко - 8,32%, Анатолій Гриценко - 5,48%, Сергій Тігіпко - 5,23%, Михайло Добкін - 3,03%, Вадим Рабінович - 2,25%, Ольга Богомолець - 1,91%, Петро Симоненко - 1,51%, Олег Тягнибок - 1,16%, Дмитро Ярош - 0,70%. Інші кандидати набрали менше 0,5% виборців.

Наступні президентські вибори повинні відбутися в березні 2019 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі