Тігіпко: Українська дипслужба потребує реформування - Політика - dt.ua

Тігіпко: Українська дипслужба потребує реформування

28 серпня, 2009, 13:21 Роздрукувати Випуск №32, 28 серпня-4 вересня

Українська дипслужба потребує радикальних реформ, направлених на інтенсифікацію дипломатичних в...

Українська дипслужба потребує радикальних реформ, направлених на інтенсифікацію дипломатичних відносин зі стратегічними економічними партнерами і скорочення кількості посольств у менш значущих для України регіонах, заявив у статті для «Дзеркала тижня» кандидат в президенти України Сергій Тігіпко.

«Потребує реформування сама дипломатична служба, — заявив Тігіпко. — Цілком можливо також зменшити число посольств і консульств України за кордоном. Сьогодні в нас працюють 82 посольства і 32 консульства. Наприклад, наявність шести посольств у близькосхідному регіоні не виправдана ні масштабом відносин із відповідними країнами, ні фінансовими та кадровими можливостями МЗС».

На думку кандидата в президенти, скорочення загальної кількості посольств дозволить без додаткових витрат інтенсифікувати співпрацю з країнами, які можуть стати стратегічними економічними партнерами України.

«За рахунок скорочення непотрібних і неефективних установ можна було б без додаткових витрат істотно підсилити проривні напрями дипломатичної роботи — Китай, Індія, Бразилія, Туреччина тощо», — впевнений Тігіпко. 

При цьому він відзначив необхідність реформувати й систему управління дипломатичною службою України.

«Для того щоб уникнути дублювання і плутанини в управлінні МЗС, треба ліквідувати пост віце-пре­м’єра з питань європейської інтеграції та звести зовнішньополітичний апарат прем’єра до групи радників і протокольної служби», — заявив Тігіпко.

Кандидат на пост голови держави також запропонував власний спосіб інтенсифікації діяльності українських торговельно-економічних місій за кордоном.

«Торговельно-економічні місії слід передати у виключне відання МЗС. А головне, треба дозволити цим місіям отримувати відсоток від угод, укладанню яких вони сприяли. Це різко підніме їхню зацікавленість у підвищенні зовнішньоекономічної активності», — припускає Тігіпко.

Докладніше читайте у статті Сергія Тігіпка «Наше місце на карті світу» у свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво