Тейлор піддав сумніву впевненість Авакова щодо вини підозрюваних у вбивстві Шеремета

Поділитися
Тейлор піддав сумніву впевненість Авакова щодо вини підозрюваних у вбивстві Шеремета Тейлор розповів, як Аваков зустрічався з послами і просив допомоги в розслідуванні
На думку дипломата, керівник МВС сам не впевнений у розпіареній ним же версії слідства.

Тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков особисто не переконаний у вині тих, кому висунуто підозри у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Така думка у дипломата, за його словами, склалося за підсумками зустрічі керівника МВС із іноземними послами, повідомляє "Європейська правда".

"Він не повідомив нам про свої висновки, але він сказав, що попереду "багато роботи". Тому я дійсно не думаю, що він і сам впевнений", - зазначив Тейлор.

Посол уточнив, що Аваков провів "дуже докладний брифінг" для іноземних послів і звернувся до держав-партнерам по допомогу в розслідуванні.

"Я знаю, що деякі з них зараз вивчають, чим би ми могли допомогти", - додав він.

Тейлор також дав зрозуміти, що він у курсі того, що висунуті підозри грунтуються на непереконливій доказовій базі.

"Я читаю, що пише українська преса, і прекрасно розумію, що є питання", - підкреслив дипломат.

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Апеляційний суд Києва залишив запобіжні заходу без змін, проігнорувавши десятки бажаючих взяти Кузьменко й Антоненка на поруки, а також на інформацію про алібі підозрюваних і аргументи захисту щодо хибності наданих слідством доказів.

Колеги Шеремета з "Української правди" також засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі